12. augustā svinēs Ikara svētkus

Līdz mūsu dienām saglabājusies leģenda par Priekules muižas kalēju, kas 17. gs. nogalē kļuva slavens ar to, ka pats izgatavoja spārnus un mēģināja veikt lidojumu no Priekules baznīcas torņa. Tas viņam arī esot izdevies – apmetis lokus ap torni un nokritis pāris kilometru attālumā. Vēl šodien tiek pieminēts neparastais lidojums, bet drosmīgais vīrs iemantojis Priekules Ikara slavu.

Leģenda kļuvusi par Priekules novada identitātes simbolu, Ikara tēls redzams ģerbonī. Savukārt ik gadu augusta otrajā nedēļā Priekulē tiek svinēti Ikara svētki. Šogad tie notiks jau 14. reizi. Aicinām ikvienu 12. augustā uz Ikara svētkiem, lai izbaudītu prieku, kas mājo Priekulē.

Svētkus īpašus padarīs viena no izcilākajiem priekulniekiem komponista Ērika Ešenvalda klātbūtne. Neraugoties uz pasaulē gūto plašo atzinību, viņš joprojām uztur ciešu saikni ar dzimto pilsētu. Svētku kulminācija būs lielkoncerts Ē. Ešenvalda zīmē, kas pulksten 20 sāksies daudzfunkcionālajā sporta hallē. Komponists ir gan koncerta idejas autors, gan arī pats vadīs to. Īpašā viesa statusā būs populārais dziedātājs Daumants Kalniņš, kuram pa spēkam visplašākais repertuārs. Šoreiz viņš uzstāsies kopā ar jauniešu simfonisko orķestri diriģenta Mārtiņa Berga vadībā, baptistu draudžu savienības 4. Priekules mūzikas festivāla apvienoto kori un instrumentālo grupu.

Taču svētku laikā netrūks daudz citu aktivitāšu. Jau 4. augustā pilsētā varēs izjust to ieskaņas gaisotni, jo tiks atklāta bērnu mākslas izstāde “Es – Ikars”. Pulksten 21 pie Priekules kultūras nama notiks koncerts “Laternu stundā” ar Edgara Kārkliņa, Jāņa Irbes un Inetas Rudzītes piedalīšanos.

11. augusta pievakarē atklās tautas akcijas “Uzziedi Priekulei” laikā veidoto uzrakstu “14. Ikari”. Pulksten 21.30 sāksies jauniešu kristīgās mūzikas nakts koncerts, bet pulksten 23 tiks dots starts, lai sportiskākie varētu pārbaudīt savu varēšanu trasē “Ikara nakts lidojums”.

12. augusta rītā Priekules ielās izbrauks jautrā ekipāža, lai modinātu pilsētu. Pulksten 11 sāksies svētku gājiens, bet pulksten 11.30, visiem pulcējoties stadionā, notiks svētku atklāšana. Pēc svinīgās ceremonijas varēs vadīt prieka piepildītu dienu muzikālās, teatrālās, radošās, aktīvās, garšīgās un visādi citādi saistošās nodarbēs. Jautra solās būt arī Priekules novada Gramzdas amatierteātra izrādītā situāciju komēdija “Meitiņa”, ko varēs noskatīties pie pils tornīša.
Vakarā pēc lielkoncerta laukumā pie tornīša pulksten 22 sāksies nakts balle ar muzikālās apvienības “Lauku muzikanti” piedalīšanos. Savukārt pusnaktī varēs izbaudīt uguņošanu.

Plašāk ar Ikara svētku programmu var iepazīties sadaļā Afiša.