Informācija iedzīvotājiem, kuri Priekules pilsētā saņem siltumenerģijas pakalpojumu

Nolūkā samazināt Priekules pilsētas centralizētās siltumapgādes sistēmas siltumenerģijas tarifu un ņemot vērā iepriekšējo sadarbību ar Bunkas pagastā reģistrētās zemnieku saimniecības “Nodegi” koģenerācijas staciju,      2020.gada 27.augustā Priekules novada pašvaldībā tika pieņemts lēmums Nr. 587 par to, ka z/s “Nodegi” koģenerācijas stacija Priekules pilsētas fizisko un juridisko personu vajadzībām piegādās siltumenerģiju par šādu cenu – 40,00 EUR (bez PVN)  par 1 MWh. SIA “Priekules nami” siltumenerģijas pārvades un sadales tarifs ir EUR 3,79 (bez PVN)  par 1 MWh. Tātad kopējā summa par 1 MWh ir 43,79 EUR (bez PVN).

2020.gada 1.septembrī starp Priekules pašvaldību, SIA “Priekules nami” un z/s “Nodegi” tika noslēgts trīspusējs līgums. Līguma 1.1. punktā par siltumenerģijas pirkšanas vietu tika noteikta koģenerācijas stacija. Tas nozīmē, ka rādītāji par saražoto siltumu šajā apkures sezonā tiek nolasīti nevis Liepājas ielas mikrorajona katlu mājā, bet tieši koģenerācijas stacijā.

Līguma 3. punkta 2. apakšpunktā tika noteikts, ka SIA “Priekules nami" jāveic izmaiņas sniegto pakalpojumu apmaksas rēķinos, iekļaujot tajos jaunu sadaļu "Apkures zudumi". Tādi, objektīvu iemeslu dēļ, siltumenerģijas ceļā no koģenerācijas stacijas līdz patērētājam tiešām rodas. Jaunā sadaļa ietverta komunālo maksājumu rēķinā par novembra mēnesi.

No 2020. gada 8. decembra Liepājas ielas mikrorajona iedzīvotājiem apkures pakalpojumu sniedz SIA “Priekules nami", pēc tarifa 64,02 EUR (bez PVN)  par 1 MWh (apkures tarifs apstiprināts 2019.gada 28.augusta domes sēdē, lēmums Nr. 411).

SIA “Priekules nami” valdes locekle A. Brauna