Aicina čipot un pieskatīt savus mīluļus

2017.gada 1. janvārī spēkā stāsies norma, kas paredz, ka suņiem, vecākiem par sešiem mēnešiem, jābūt čipotiem un reģistrētiem Lauksaimniecības datu centra vienotajā datu bāzē. LDC mājaslapā pieejamā informācija vēsta, ka Priekules novadā līdz 28.decembrim reģistrēti vien 222 suņi un 2 kaķi.

Ministru kabineta noteikumi Nr.491 «Mājas (istabas) dzīvnieku reģistrācijas kārtība» nosaka, ka suņa čipošanu veic veterinārārsts, kurš par papildu samaksu datus reģistrē arī datubāzē. To var izdarīt arī suņa īpašnieks Lauksaimniecības datu centrā, maksājot par pakalpojumu 3,50 eiro. Jāuzsver, ka suņa apzīmēšana ar mikroshēmu ir pabeigta tikai tad, kad tas reģistrēts datubāzē.

Sods par suņa nereģistrēšanu fiziskai personai ir no 7 līdz 210 eiro (atkārtoti 210 – 350 eiro), juridiskai personai no 15 līdz 350 eiro (atkārtoti: 350 – 700 eiro).

Tāpat pašvaldības pārstāvji aicina pieskatīt savus mīluļus, kuri tiek laisti pastaigās ārpus telpām. Ministru kabineta noteikumi Nr.266 “Labturības prasības mājas (istabas) dzīvnieku turēšanai, tirdzniecībai un demonstrēšanai publiskās izstādēs, kā arī suņa apmācībai” paredz, ka pilsētās un ciemos, ja suns atrodas ārpus telpām tā īpašnieka vai turētāja valdījumā vai turējumā esošās teritorijās, suņa īpašnieks vai turētājs nodrošina pilnīgu attiecīgās teritorijas norobežošanu no publiskai lietošanai paredzētās teritorijas, novēršot iespēju sunim izkļūt no tās. Ja suns atrodas ārpus tā īpašnieka vai turētāja valdījumā vai turējumā esošās teritorijas, sunim jābūt uzliktai kaklasiksnai vai citam aksesuāram, piemēram, iemauktiņiem.

Saskaņā ar Dzīvnieku aizsardzības likumu par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvnieku tiek atzīta arī tā atstāšana bez aprūpes un bezpalīdzīgā stāvoklī – tātad par tādu ir uzskatāma arī situācija, kad dzīvnieks nepieskatīts klaiņo pa pilsētu. Suņu saimniekus, kuri pārkāpj minētos noteikumus, var saukt pie administratīvās atbildības, piemērojot arī naudas sodu.

Pieskatīsim savus suņus, ne tikai, lai izvairītos no soda, bet lai novadnieki varētu justies droši un mēs dzīvotu sakoptā vidē.

Informāciju apkopoja Līga Svara