Aktualitātes
Aplido, apceļo, apmīļo Latviju!

 

26. un 27. augustā, sadarbībā ar Priekules novadu, norisināsies fonda “1836” un Imanta Ziedoņa muzeja rīkotais Leišmalītes gājiens. Šis būs pēdējais 2017. gada Leišmalītes posma pārgājiens. Ikviens tuvākas un tālākas Priekules apkaimes iedzīvotājs un viesis ir aicināts doties pārgājienā maršrutā Aizvīķi – Gramzda – Priekule.  

Sestdienas rītā, 26. augustā, pulcēšanās pārgājienam sāksies pulksten 9.00 pie Aizvīķu dabas parka. No turienes gājiena dalībnieki dosies ceļā uz Smaižu baznīcu, kur ar pusdienām cienās Gramzdas pagasts. Gājiena pirmās dienas noslēgums būs Gramzdā, kur Gramzdas pamatskolas pagalmā notiks vietējo mājražotāju produkcijas degustācija un iespēja aplūkot senlietu krātuvi, jaunizveidoto laukumu “Vārti uz Latviju”, Gramzdas luterāņu baznīcu un uzzināt stāstus par Sudraba Edžu. Otrajā dienā gājiens dosies uz Priekuli, kur norisināsies svinīgā “1836” ceļmalas staba ierakšana, kopīga vakarēšana un jau tradicionālais gājienu noslēguma koncerts.

Pirmajā pārgājiena dienā ir plānots noiet 21,5km, otrajā - 18km.

Pārgājieniem var pieteikties gan individuāli, gan grupās. Pieteikšanās fonda “1836” mājaslapā -
http://1836.lv/gajienu-plans/ 

Leišmalītes gājienu projekta vadītāja Maija Jaunzeme teic: “Jāpiekrīt reiz Imanta Ziedoņa teiktajam: "Latvija ir brīnumskaista zeme, bet skaistajam jāpalīdz parādīties.” Organizējot šos Leišmalītes gājienus un aicinot cilvēkus tajos piedalīties, mēs palīdzam šim Latvijas brīnumainajam skaistumam parādīties. Turklāt, dodoties šajos gājienos, nepamet sajūta, ka atkal iemirdzas kādas jau senāk iestaigātas pēdas.”

2017. gadā plānoti astoņi divu dienu pārgājieni gar Latvijas-Lietuvas robežu, septiņi no tiem jau ir aizvadīti. Pārgājienu mērķis ir ne tikai aktīvi pavadīt brīvo laiku, bet arī iepazīt Latviju, tās dabu un kultūrvēsturiskās vērtības. Katras dienas noslēgumā ir plānoti nelieli koncerti un kopēja vakarēšana visiem gājiena dalībniekiem.

Par godu Latvijas simtgadei fonds "1836" veido tūrisma maršrutu apkārt Latvijai, kas būs aptuveni 1836 kilometru garumā pa sauszemes robežu. Tūrisma ceļš "Aplido, apceļo, apmīļo Latviju!" plānots kā dāvana Latvijai un tās iedzīvotājiem valsts simtgadē. Tūrisma ceļš apkārt Latvijai sadalīts četros simboliskos posmos: Piejūras ceļš – no Nidas līdz Ainažiem, Ziemeļmeitas ceļš – no Ainažiem līdz Mārkalnei, Māras ceļš – no Mārkalnes līdz Demenei un Leišmalīte – no Demenes līdz Nidai. Leišmalītes posms ir 571 km garš un tā gājienus organizē Imanta Ziedoņa muzejs.  

Plašāka informācija par Leišmalītes gājieniem:

Maija Jaunzeme,

Leišmalītes gājienu projekta vadītāja

maija.jaunzeme@ziedonamuzejs.lv

 + 371 26199366

Tiek aicināti līdzgaitnieki!
 

Pārgājiena plāns pieejams šeit! 
 

 

 

 

 

 

Pasākumu kalendārs
Jūlijs, 2018
POTCPkSSv
10111215
161718192022
2324252629
3031

Kuras darba formas ir efektīvākās projektā “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”?

Rezultāti