Biedrība realizē projektu.

Virgas pagasta biedrībai „Zviedru draugu kopa” šis gads ir bijis bagāts un darbīgs. Visa gada garumā biedrība realizēja projektu „Ģimeņu atbalsta grupa „Varavīksne””, ko finansiāli atbalstīja Latvijas Kopienu iniciatīvu fonds, projekta aktivitātēm piešķirot 2248 latus. Ar līdzfinansējumu projektā piedalījās Virgas pagasta padome – 272 lati un SIA „Virgas piensaimnieks” ar 167 latiem. Projekta laikā ģimenēm ar bērniem bija iespēja pavadīt savu brīvo laiku dažādās radošās darbnīcās un nodarbībās.

Bērni kopā ar māmiņām un vecmāmiņām mācījās apgleznot zīda audumu, gatavot dažādas apsveikuma kartiņas, veidot aplikācijas tehnikā nelielas glezniņas, izrotāt foto rāmīšus un gatavot rotas lietas no ādiņām. Ar lielu interesi bērni strādāja mūsu pagasta  keramiķu, Kristīnes un Mārtiņa Cukuru, darbnīcā.  Vislielāko atsaucību un prieku bērniem sagādāja iespēja braukt uz peldbaseinu Liepājā un mācīties peldēt.

Tik plašu nodarbību klāstu ģimenēm varēja piedāvāt tādēļ, ka bija racionāli izplānoti visi pieejamie līdzekļi, lai pēc iespējas vairāk nopirktu materiālus un inventāru. Visdārgākais un vērtīgākais  ieguvums bija māla apdedzināmā krāsns, kas pagasta bērniem un arī pieaugušajiem kalpos ilgus gadus. Projektā iesāktās aktivitātes varēs turpināt arī šajā ziemā, jo materiālu krājumi praktiskām nodarbībām ir pietiekami. Ir dzijas, ir diegi, zīda audums, krāsas, māls un sporta inventārs aktīvai atpūtai. Nepieciešama tikai bērnu un vecāku atsaucība.

Projekta noslēguma nodarbība notika 11.decembrī – Ziemassvētkus gaidot, kad kopā mācījāmies no dabas materiāliem gatavot telpu rotājumus, bet īpašu prieku bērniem sagādāja piparkūku cepšana.

Paldies Kopienu iniciatīvu fondam un SEB bankai par doto iespēju realizēt projektu  programmā „Kopā ar ģimeni”. Paldies visām pulciņu vadītājām Andrai Valužei, Jeļenai Ķudei, Inārai Svipstei, Zentai Svarai, Kristīnei Cukurai, psiholoģēm Ivetai Lohanskai un Ilgai Matvejevai par atsaucību un sniegto palīdzību.

Bildes no  projekta

Būs arī Jaunā gadā rūpju stundas garas

Un laimes mirkļi aši aizzibēs.

Un sapņi būs un darbs, kas jāpadara,

Bet tāpēc dzīvojam zem saules mēs.

Lai ziemas saulgriežu zvaigznes ikvienam nes debesu gaišumu.

Lai nākamais gads ir bagāts labām domām, darbīgām dienām un priecīgiem atelpas brīžiem.

Lai mūsos mājo un valda godaprāts, neatlaidīga griba saprasties, paciest un palīdzēt.

Novēl visiem Virgas pagasta pārvaldes vadītāja R.Balode.