Aktualitātes

Dārgie Priekules novada pašvaldības iedzīvotāji - bērnu vecāki, vecvecāki, draugi, paziņas!

 

Šobrīd, kad nākas saskarties ar nestandarta situāciju, mums visiem jābūt īpaši vienotiem, līdzatbildīgiem par to, kas notiek mums apkārt. Mēs visi labi zinām, ka bērniem, jo īpaši pusaudžu vecumā, komunikācija ar vienaudžiem, satikšanās un kopēja atpūta, sportošana ir ļoti svarīga.

Tāpēc neesam vienaldzīgi brīdī, kad redzam ārpus mājas, parkos, rotaļu laukumos, veikalos vienkopus atrodamies vairākus bērnus, jauniešus, lūdzu uzrunājam un aicinām bērnus, jauniešus doties mājup. Jo bērnu, jauniešu pulcēšanās var apdraudēt viņu pašu un citu līdzcilvēku dzīvību un veselību. Turklāt katra mūsu neapdomīgā rīcība var veicināt ilgāku līdzcilvēku atveseļošanās procesu.

Vienlaikus vēlamies jūs informēt, ka ārkārtējās situācijas laikā Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija īpaši aicina bērnus un vecākus izmantot Bērnu un pusaudžu uzticības tālruņa 116111 piedāvāto diennakts bezmaksas psiholoģisko palīdzību, jo krīzes laikā, kad izjaukts ierastais dzīves ritms un jāievēro dažādi ierobežojumi, daudzi izjūt spriedzi. Lai izvairītos no tās sekām, psihologa konsultācija ir viena no efektīvākajām metodēm. Kopš ārkārtējās situācijas ieviešanas aktuālākās tēmas bērnu auditorijā saistītas ar bailēm no Covid 19 un iespējām sevi pasargāt no saslimšanas, pulcēšanās ierobežojumiem un aizliegumu doties ārā, kā dēļ nereti rodas konflikti ar vecākiem. Tā kā bērni pavada vairāk laika onlaina vidē, tiek saņemtas ziņas arī par interneta drošības pārkāpumiem.

Turklāt aktualizējušās tēmas par dažādām veselības problēmām, tostarp nomāktību un depresiju. Bērni bažās arī par speciālistu pieejamību un sūdzas par garlaicību un problēmām kvalitatīvi pavadīt brīvo laiku.

Savukārt vecākiem rodas jautājumi par bērnu atkarībām un veselības problēmām, interesējas par bērna saskarsmes jautājumiem šķirtās attiecībās un vaicā par dažādām bērnu disciplinēšanas metodēm. Tāpat kā pirmskrīzes laikā, Bērnu un pusaudžu uzticības tālruņa konsultanti saņem zvanus par bērnu tiesību pārkāpumiem ģimenēs (nerūpēšanās par bērniem, alkohola problēmas vecākiem utt.). Pēdējā laikā vecāku, bērnu auditorijas interesē attālinātās mācīšanās problemātika.[1]

Līdz ar to dārgie iedzīvotāji - bērnu vecāki, vecvecāki, draugi, paziņas esam atbildīgi un atceramies, ka bērns mācās no tā, ko viņš redz. Mēs pieaugušie esam tie, kas ar savu rīcību māca bērniem kā pareizi uzvesties un rīkoties dažādās dzīves situācijās, tostarp krīzes situācijās.

Atceramies, ka katra iedzīvotāja pienākums ir sargāt savu un citu bērnu drošību!

Tāpēc Priekules vidusskolas kolektīvs visiem novēl šajā grūtajā situācijā stipru veselību, iecietību, sapratni un, protams, optimismu!

 

Papildus informācijai:

Psihosociālo atbalstu varat saņemt sazinoties ar sociālo pedagoģi Ilonu Šliseri:

- tālrunis saziņai: 26741009

- e-saziņai: ilona-slisere@inbox.lv


 

 

Atpakaļ