IKARA SVĒTKIEM DESMIT!

Pirms desmit gadiem Priekule savus pilsētas svētkus sāka svinēt IKARA zīmē. Ne katra pilsēta var lepoties ar tādu  romantisku, idejām bagātu varoni, kas ar sava sapņa – lidot realizāciju - iespiedies daudzu ļaužu prātos gan senatnē, gan kņudina mūsu domas arī šodien.

Svētku laiks – otrā nedēļas nogale augustā.  Šogad - 9. un 10. augusts, jo pirmo apaļo jubileju rīkotājiem gribējās iezīmēt ar vairākiem pasākumiem divu dienu garumā. Piektdien norisināsies notikumi ar atšķirīgāku noskaņu, atšķirībā no iepriekšējiem pilsētu svētkiem.

9. augustā pl. 18.00 durvis vērs izremontētā Priekules pilsētas bibliotēka ar gaišām un skaisti krāsotām telpām, kur turpmāk daudz vairāk vietas atvēlētas izstādēm un dažādām norisēm visām vecuma grupām. Svinīgajā durvju vēršanā būs kāds īpašs notikums. Pirmo reizi Priekules novadā tiek izdota vēstures grāmata „Par Priekuli un priekulniekiem” ar Žaņa Valdemāra Puķīša aprakstiem un fotogrāfijām. Tad nu šīs grāmatas atvēršanas svētki būs kā viens no neaizmirstamajiem mirkļiem, kas saistīsies mums ar šo pilsētas svētku jubileju.

Turpinājums svētku vakaram plānots Priekules kultūras namā. Vispirms vizuālās mākslas konkursa „Ikara sapņi šodien” noslēgums un apbalvošana kā arī akustiskais koncerts „Laternu stundā”. Koku zaros izvietotais apgaismojums un koncerts brīvā dabā ļaus apmeklētājiem noskaņoties uz romantiskas stīgas un, iespējams, pamudinās dāmas apmeklēt šo pasākumu atbilstošā  tērpā.

10. augusta rīts un pirmā dienas daļa ir neiedomājama bez pilsētnieku modināšanas, svētku gājiena un koncerta, ko inscenēs Inguna Zēģelniece. Kaut arī lielie Dziesmu un deju svētki Rīgā jau būs aiz muguras, dziedāšanas un dejošanas gars Priekulē būs dzīvs. Koncertā ielūgti viesu deju kolektīvi no kaimiņu novadiem, bet tautā populāras dziesmas skatītāji varēs izdziedāt kopā ar koristiem. Gājienā arī šogad aicināti piedalīties visa novada ļaudis, lai līdzīgi kā iepriekšējos svētkos, dzirkstī prieks par kopā būšanu, jo moto, Prieks mājo Priekulē, nav aizmirsts.

Tūrisma nozare šogad piedāvās ekskursiju pa seno Priekuli, kur gida lomā būs LR Zinātņu akadēmijas prezidents, akadēmiķis Ojārs Spārītis. Savu atbalstu svētkiem solījuši arī Ēriks Ešenvalds un Antra Bigača, kas dzimuši un mācījušies Priekulē un gatavi dot arī savu artavu svētkiem.

Tradicionālās leļļu izrādes bērniem, dažādas izklaides, iepirkšanās, ēšanas, kā arī lidojumi - neizpaliks.  Sporta jomā plānotas Priekules novada pārvalžu komandu sporta sacensības.

Pl.18.00 sāksies svētku vakara koncerts, kurš apvienos dažādas gaumes un noskaņojumus: grupa „Menuets”  ar savām zelta dziesmām un grupa „Musiqq” ar savu neizsīkstošo un dzirkstošo enerģiju.

Balle sāksies 22.00 un kājas pašas kustēsies deju ritmos kopā ar grupu „Roja”. Kā jau svētku desmitgadē, salūts būs krāšņs.

Vairāk par svētkiem un pilnu informāciju varēsiet  iegūt jūlija otrajā pusē. Tad detalizēta informācija  būs atrodama afišās un citos izdevumos. Lai svētki izdodas!

Gundars Venens,

Priekules novada Kultūras vadītājs