Izskanējis Priekules novada mazo dziedātāju konkurss

23.martā Gramzdas Tautas namā skanēja bērnu dziesmas jaunāko dziedātāju izpildījumā. Mazo vokālistu konkurss “Priekules novada Cālēns” tiek organizēts katru gadu martā un šogad norisinājās sesto reizi.

Konkursa nolikums paredz piedalīšanos pirmskolas vecuma bērniem. Šeit paveras iespēja iepazīt skatuves mākslu un uzstāšanās kultūru, koncentrēšanos un spēju tikt galā ar stresu auditorijas priekšā. Uzdevums nav viegls, tāpēc mazākie dzied vienu dziesmu, bet vecākie – divas. Lai skanējums būtu krāšņāks, daudzi no mazajiem māksliniekiem dzied fonogrammas pavadījumā, kas prasa lielu koncentrēšanos un labu ritma izjūtu.

Daži no konkursantiem paspēj uzstāties pat vairākas reizes, it īpaši, ja pirmā piedalīšanās konkursā bijusi agrā vecumā. To, kuri no bērniem ir gatavi konkursam, vislabāk novērtē viņu muzikālie pedagogi. Šogad bērnus gatavoja Madara Jansone un Skaidra Klasiņa no Gramzdas pagasta, Monta Vernava no Kalētu pagasta, Inita Ozola no Bunkas pagasta Krotes un Inta Gruntmane no Priekules pilsētas.

Pirms konkursa norises katrs dalībnieks izlozēja savu kārtas numuru. Šis process katru gadu notiek atšķirīgi. Šogad Gramzdas Tautas nama vadītāja Gunta Gruntiņa bija parūpējusies ne tikai par interesantu konkursa gaitu un skaisti noformētu skatuvi, bet arī par speciālām piemiņas nozīmītēm katram bērnam ar konkursa logo, uz kuras bija uzdrukāts numurs. Kopumā pieteicās 15 konkursanti.

Katra bērna uzstāšanās bija pārdomāta gan ar dziesmu izvēli, gan tērpiem, gan aksesuāriem, kas ļāva pilnīgāk atklāt dziesmu saturu. Tas palīdzēja žūrijai  vienoties par katra dalībnieka īpašo raksturojumu, kas arī tika ierakstīta diplomos:

Evelīna OZOLA (Kalēti) – Raibākais cālēns, Nellija TIESNES (Priekule) – Rotaļīgākais cālēns, Emīls LIPARTS (Gramzda) – Nopietnākais cālēns, Baiba BLUKA (Gramzda) – Mīlīgākais cālēns, Elīna POLE (Priekule) – Sirsnīgākais cālēns, Amanda ZUBE (Priekule) – Smaidīgākais cālēns, Emīlija VECVAGARE (Krote) – Teatrālākais cālēns, Ieva GRASMANE (Kalēti) – Emocionālākais cālēns, Dita BUTKUS (Gramzda) – Kautrīgākais cālēns, Annija KVIETKAUSKA (Priekule) – Elegantākais cālēns, Emīlija GAILĪTE (Priekule) – Pavasarīgākais cālēns, Marta KALVENIECE (Krote) – Noslēpumainākais cālēns, Emīlija ŠENVALDE (Kalēti) – Stilīgākais cālēns, Jānis ŠENVALDS (Kalēti) – Staltākais cālēns, Vendija JAKŠTA (Krote) – Košākais cālēns.

Galveno balvu un titulu PRIEKULES NOVADA CĀLĒNS – 2018 saņēma Emīlija GAILĪTE (Priekule, skolotāja Inta Gruntmane).

Žūrijā šogad strādāja vokālā pedagoģe no Vaiņodes novada – Gunita Riežniece, Gramzdas bibliotēkas vadītāja Anita Tetere un slimības dēļ Vaiņodes mūzikas skolas direktori Mirandu Ulberti aizstājošais Gundars Venens. Konkursa mākslinieciskā gaita tika uzticēta lellei Lupai no bērnu iecienītās TV pārraides “Kas te, es te”. Lelles lomā lieliski iejutās Sanita Bušma.

Fotogaleriju no pasākuma skatīt šeit!

Gundars Venens, kultūras nodaļas vadītājs