Kalētos noritēja starptautiskajai bērnu aizsardzības dienai veltīti svētki

Spītējot sliktiem laika apstākļiem- aukstumam un lietum, piektdien 31.maijā Kalētos notika Starptautiskajai bērnu aizsardzības dienai veltīts pasākums.

Pasākums, jeb precīzāk sakot- svētki, aizsākās ar Kalētu mūzikas un mākslas pamatskolas labo un teicamo audzēkņu pieņemšanu pie Kalētu pagasta pārvaldes vadītājas Agritas Driviņas. Pieņemšanas laikā, koncertu sniedza Reinis Jaunais un audzēkņi saņēma pateicības.

Pēc pieņemšanas visi klātesošie, viesi un jebkurš interesents, tika aicināti doties uz nelielu koncertu Kalētu mūzikas un mākslas pamatskolā. Koncertu sniedza Kalētu tautas nama bērnu vokālais ansamblis Līgas Kvāšes vadībā. Ansamblis izpildīja Kalētu mūzikas un mākslas pamatskolas bijušās skolotājas Ingas Grantiņas sarakstītās dziesmas ar dažādu autoru vārdiem.

Pēc koncerta sākās aktīvā atpūta ārā skolas teritorijā, kur pasākuma apmeklētājiem bija iespēja izlēkāties piepūšamajās atrakcijās. Varēja trenēt domāšanu un attapību spēlējot lielo dambreti un liekot lielformāta puzles. Aktīvākajiem un sportiskākajiem tika piedāvāta iespēja sacensties basketbola soda metienos. Pirmās trīs vietas ieguva jaunieši no Kuļu ciema Lietuvā. Bez soda metieniem bija iespējams piedalīties metienos “gigantiskajā mērķī”, “milzu kaķenē” un “buļļa ragos”. Kad sportiskās aktivitātes bija nogurdinājušas, dalībnieki varēja nodoties rāmākām nodarbēm radošajās darbnīcās- varēja piedalīties ziepju burbuļu meistarklasē un gatavot mazus papīra iepirkuma maisiņus ar individuālu dizainu. Maisiņus varēja saņemt kā suvenīru no pasākuma. Sportisko aktivitāšu dalībnieki saņēma arī nelielas saldas balviņas par piedalīšanos.

Starptautiskajai bērnu aizsardzības dienai veltītie svētki bija Interreg V-A Latvijas –Lietuvas pārrobežu programmas 2014.-2020.gadam projektā “Kapacitātes un saiknes stiprināšana starp pašvaldību administrācijām un vietējām kopienām, lai uzlabotu dzīves apstākļus un sociālo dzīvi lauku rajonos Kuliai (LT) un Kalēti (LV)” (Sports activities), LLI-361 paredzētais pēdējais pasākums Latvijas pusē!

Turpmākās aktivitātes šajā projektā noritēs Lietuvā- Kuļos, kur piedalīties pasākumos tiks aicināti arī Priekules novada iedzīvotāji, it īpaši no Kalētu pagasta.