Aktualitātes
Komponistam Ērikam Ešenvaldam Triju Zvaigžņu ordenis

Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis un Ordeņu kapituls 2018. gada 27. martā nolēma par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā piešķirt Triju Zvaigžņu ordeni, vēstīts Valsts prezidenta mājaslapā.

Starp apbalvotajiem ir arī mūsu novadnieks komponists Ēriks Ešenvalds. Viņam p
iešķirta Triju Zvaigžņu ordeņa IV šķira, kā arī iecelts par ordeņa virsnieku. Apsveicam Ēriku un viņa ģimeni, sakot lielu paldies par Latvijas un Priekules vārda nešanu pasaulē! 

 

Triju Zvaigžņu ordenis ir visaugstākais valsts apbalvojums.

Triju Zvaigžņu ordenis nodibināts 1924.gadā par piemiņu Latvijas valsts tapšanai un atjaunots 1994.gadā. Tā devīze ir Per aspera ad astra - Caur ērkšķiem uz zvaigznēm.

Ar Triju Zvaigžņu ordeni apbalvo par sevišķiem nopelniem Tēvijas labā. Nopelni Tēvijas labā, par kuriem Triju Zvaigžņu ordeni piešķir, var izpausties valsts, pašvaldības, sabiedriskajā, kultūras, izglītības, zinātnes, sporta vai saimnieciskajā darbā.

Par nopelniem uzskatāms gan atsevišķs izcils darbs, gan ilgstoša, priekšzīmīga un panākumiem bagāta darbība, gan īpaši nopelni Latvijas neatkarības atjaunošanas periodā vai valsts tālākas nostiprināšanas laikā.

Pasākumu kalendārs