Aktualitātes

Lāpu skrējiens apkārt Latvijas valsts robežai

 

Godinot Latvijas brīvvalsts robežsargu un Latvijas brīvības cīnītāju piemiņu, no šī gada 19. augusta līdz 23. augustam norisinājās Lāpu skrējiens apkārt Latvijas valsts robežai, kuru organizēja Valsts robežsardze. Lāpu skrējiens iesākās Rīgā, Brāļu kapos pie Mūžīgās uguns, kur tika aizdegtas divas ceļojošās lāpas. Pēc tam abas lāpas uzsāka ceļu apkārt Latvijai – viena Ainažos, otra Kolkas virzienā. Izskrienot maršrutu lāpas atgriezās Rīgā. Lāpu skrējienā piedalījās Valsts robežsardzes amatpersonas, darbinieki, sadarbības iestāžu pārstāvji, jaunsargi un pašvaldību iedzīvotāji.

Lāpu skrējiena maršruts ir cieši saistīts ar akcijas “Apskauj Latviju” stādīto ozolu maršrutu, kas simboliski parāda, ka Lāpu skrējiens ir kā apliecinājums vīriem stipriem kā ozoliem, kuri nesatricināmi stāvēja brīvības sardzē pat visbezcerīgākajos brīžos.

Simtgades maratons svarīgs arī Gramzdas pagastam, jo tas robežojas ar Skodas rajonu.

22. augustā, plkst. 13:00, Gramzdas pagastā, laukumā ’’VĀRTI UZ LATVIJU’’, pie kuršu laivām Priekules novada pārstāvji sagaidīja Robežsardzes maratona skrējējus. Tie atskrēja no Kalētu pagasta puses. Svinīgā pasākumā uzstājās Bunkas pagasta folkloras kopa TRAISTĒNI. Pirms maratons turpinājās uz Priekules pusi, pulkvežleitnants Sandris Balinskis teica runu par godu šiem svētkiem. Tika godināti 90. gadu robežapsardzes aktīvisti Priekules novadā - Raimonds Ķervijs, Elmārs Baranovskis, Valdis Viesis, Augustins Eidejus, Dzintars Reinis un Raimonds Ķervis. Šie vīri patriotisku jūtu vadīti stājās robežsardzē. Tie bija smagi un bīstami gadi.

Lai vēl ilgi atmiņā saglabātos šis Robežsardzes simtgades brīdis Gramzdas laukumā “VĀRTI UZ LATVIJU”,  kuršu laivās ierīkotas trīs lāpas. Turpmāk tās vienmēr degs Latvijai nozīmīgos svētkos. Pirmo lāpu iededza Robežsardzes pulkvežleitnants Sandris Balinskis. Otro iededza 90. gadu robežapsardzes aktīvisti. Bet trešo – Gramzdas pagasta pārvaldes vadītājs Dzintars Kudums.

Kad izskanēja apsveikuma runas un folkloras kopas TRAISTĒNI dziesmas, skrējējus posmā no Gramzdas pagasta līdz Priekulei pavadīja Priekules novada sportisti.

Saules mūžu Latvijai un neaizskarama, lai mūsu valsts robeža!

 

FOTO GALERIJA 

Kristīne Dundure

 

 

Atpakaļ