Par skolēnu dziesmu svētkiem

Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki ir lielākie Latvijas bērnu un jauniešu kultūras un mākslas svētki, kuri notiek reizi piecos gados. Bērni un jaunieši ir tie, kas apliecina, ka senās latviešu dziedāšanas, dejošanas un muzicēšanas tradīcijas tiek turpinātas un godā turētas. Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki ir Latvijas mutvārdu un nemateriālā kultūras mantojuma sastāvdaļa jau 50 gadus, jo svētku vēsture aizsākās 1960. gadā, kad pirmo reizi Rīgā pulcējās 8539 dziedātāji no 178 skolām un 1200 dejotāji. Tradīcija vērsusies plašumā, jo XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu svētkos 2015. gadā, piedalījās 38 000 dalībnieki, tai skaitā arī 7 kolektīvi no Priekules novada ar 103 dalībniekiem. 2020. gadā dziesmu svētkiem gatavojas visas mūsu novada izglītības iestādes, tāpēc 9. aprīlī plānojam dziesmu svētku ieskaņas koncertu. Lai koncerta laikā gūtu priekšstatu par iepriekšējo svētku atmosfēru, esam plānojuši parādīt nelielu ieskatu tajos. Tāpēc aicinu visus Priekules novada pašvaldības iedzīvotājus, kas ir piedalījušies kādos no iepriekšējiem skolēnu dziesmu un deju svētkiem, pārcilāt savas vecās fotogrāfijas un padalīties ar tām. Tie, kam pašiem ir iespēja fotogrāfijas noskenēt vai kam ir elektroniskas fotogrāfijas vai video, lūgums tos atsūtīt uz e-pastu – dziedundejopriekule@inbox.lv vai Whatsapp uz tālruni 26138392. Ja jums ir fotogrāfijas, bet nav tehnisku iespēju tās digitalizēt, lūgums vērsties sev tuvākajā izglītības iestādē vai pagasta pārvaldē, vai pašvaldībā pie izglītības vadītājas Agritas Purviņas. Jums noteikti palīdzēs! Jau iepriekš liels paldies par atsaucību!

Izglītības vadītāja Agrita Purviņa