Aktualitātes

Pārdēvēs Purmsātu speciālo internātpamatskolu

No šā gada 10. jūnija Purmsātu speciālā internātpamatskola tiks pārdēvēta par Mežupes pamatskolu, februāra Priekules novada pašvaldības domes sēdē vienbalsīgi lēma deputāti. Skolā arī turpmāk tiks īstenotas speciālās izglītības programmas, mainās tikai izglītības iestādes nosaukums.

          No 2019. gada 1. augusta termins “internātskola” no Izglītības likuma tiks izslēgts, tādēļ Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) aicinājusi veikt izmaiņas skolu nosaukumos, kur tas joprojām tiek izmantots. Vienlaikus IZM norāda, ka izglītības iestādes, kas līdz šim tikušas klasificētas kā speciālās internātskolas, saglabās speciālās izglītības iestādes tipu, nodrošinot arī internāta pakalpojumus, skaidro Priekules novada izglītības vadītāja Agrita Purviņa.


          Purmsātu speciālās internātpamatskolas kolektīvā,
aptaujājot darbiniekus, skolas padomes un skolēnu padomes dalībniekus, tika apkopoti priekšlikumi un uzklausīti viedokļi, nonākot pie kopsaucēja – Mežupes pamatskola, klāsta direktore Anitra Šneidere.

          “Nosaukums radās, pētot 20. gadsimta trīsdesmito gadu Liepājas apriņķa Purmsātu pagasta ceļu karti. Redzams, ka pirmā Purmsātu pagasta skola tika uzcelta Mežupes krastā netālu no Gravenieku mājām. Lai godinātu izglītības vēsturi Purmsātu pagastā, izvēlējāmies tieši šo nosaukumu,” viņa pastāsta.

          Mežupe ir vienīgā upīte, kura tek tikai Purmsātu pagasta teritorijā, izpētījuši skolas darbinieki. Šobrīd upei dots tuvējo māju nosaukums Bruncupe, kas radies pēc padomju laika kartogrāfijas.

 

Atpakaļ