Pateicības raksti barikāžu dalībniekiem

Pateicības saņēmēji pie muzeja ēkas Liepājā.

15. maijā svinīgi pasniedza pateicības rakstus Liepājas un tās apkārtnes iedzīvotājiem par piedalīšanos 1991. gada janvāra barikādēs. Starp pateicības rakstu saņēmējiem bija arī Priekules novada iedzīvotāji.

Barikāžu dalībnieki tika sveikti Liepājas muzeja ēkā K. Ukstiņa ielā, kur izvietota ekspozīcija “Liepāja okupāciju režīmos”. Lai teiktu paldies par dalību Latvijas neatkarības aizstāvēšanā 1991. gada janvārī –  augustā, pasniegt pateicības rakstus bija ieradies 1991. gada barikāžu dalībnieku biedrības pārstāvis, bijušais Latvijas Tautas frontes priekšsēdētājs, Saeimas deputāts Romualds Ražuks. Uzrunas teica arī pašvaldību pārstāvji. Barikāžu aizstāvji dalījās atmiņās, kopīgi nofotografējās.

Jau vairāk nekā 30 tūkstoši barikāžu dalībnieku visā Latvijā apbalvoti ar 1991. gada barikāžu dalībnieka Piemiņas zīmi, taču, ņemot vērā aizvien lielo cilvēku interesi godināt un izteikt pateicību par paveikto barikāžu laikā, Barikāžu Piemiņas zīmes valde nolēma iedibināt pateicības rakstu. To piešķir par 1991. gada janvārī un augustā parādīto drošsirdību, pašaizliedzību un iniciatīvu, par ieguldījumu organizatoriskajā un apgādes darbā, kā arī par barikāžu dalībnieku morālo un materiālo atbalstīšanu. Pateicības rakstu 1991. gada barikāžu dalībnieku biedrība piešķir tikai tam, kurš vēl nav apbalvots ar Piemiņas zīmi.

Priekules novada pašvaldība pateicas visiem novada iedzīvotājiem, kuri piedalījušies Latvijas neatkarības nosargāšanā. Ikvienu barikāžu dalībnieku no Priekules novada, kurš vēl nav saņēmis pateicības rakstu, aicina sazināties ar novada tūrisma darba organizatoru Uldi Strēli, zvanot pa telefonu 26132442, lai gūtu sīkāku informāciju par apbalvojuma saņemšanas iespējām.

Priekules novada tūrisma darba organizators Uldis Strēlis