Pieņem lēmumu slēgt Gramzdas pamatskolu

Priekules novada dome 2018. gada 25. janvāra sēdē pieņēma lēmumu likvidēt Gramzdas pamatskolu ar 2018. gada 1. augustu, pirmsskolas grupu pievienojot Priekules pirmsskolas izglītības iestādei “Dzirnaviņas”, saglabājot pirmsskolas izglītības programmas realizācijas adresi Skolas ielā 4, Gramzdā.

Iepriekš mazā skolēnu skaita dēļ 2017. gada 26. janvārī pašvaldībā tika pieņemts lēmums par Gramzdas pamatskolas reorganizāciju par sākumskolu, lai jaunākajiem bērniem būtu iespēja apgūt sākumskolas izglītību pēc iespējas tuvāk mājām. Tobrīd Gramzdas sākumskolas 1.- 6. klasē mācījās 28 bērni, pēc tā brīža prognozēm 2018./2019. mācību gadā skolā būtu 23 skolēni. Diemžēl 2017.gada 1.septembrī bērnu skaits 1.- 6. klasē bija 19. Šī gada sākumā no tiem divi bērni jau ir izbraukuši uz ārzemēm, viens 2. semestrī uzsācis mācības Kalētu pamatskolā. Līdz ar to šobrīd Gramzdas pamatskolas 1.- 6. kl. apmeklē 16 bērni. Šāds izglītojamo skaits varētu būt arī 2018. gada 1. septembrī Gramzdas sākumskolas 1.- 6. kl.

Priekules novada izglītības vadītāja Agrita Purviņa informē, ka ir veiktas sarunas ar Gramzdas pamatskolas 1.- 6. kl. vecākiem, lai noskaidrotu viņu viedokli par nākamo mācību gadu. No klātesošajiem vecākiem 7 atzina, ka nākamajā mācību gadā neatkarīgi no pašvaldības lēmuma savus bērnus Gramzdas skolā nesūtīs. Viņus neapmierina tas, ka klasē ir 1-2 bērni, ka ir apvienotās klases.

Ņemot vērā prognozējamo izglītojamo skaitu Gramzdas pamatskolas pamatizglītības programmā, mērķdotācijas apmērs nav pietiekams, lai pilnvērtīgi realizētu mācību procesu šajās izglītības iestādēs īstenotajās izglītības programmās. Pedagogi nesaņem atalgojumu par gatavošanos mācību stundām, izglītojamo rakstu darbu labošanu. 2017./18. mācību gadā Gramzdas pamatskola jau saņem papildus finansējumu no valsts mērķdotācijas, lai varētu nodrošināt mācību plāna izpildi 9. klasei. Nākamajā mācību gadā būtu nepieciešams papildus finansējums arī 1.-6.klašu mācību procesa nodrošināšanai.

Pirmsskolas grupā pašreiz mācās 16 bērni, tai skaitā 6 obligātajā izglītības vecumā. Arī nākamajā mācību gadā prognozējams līdzīgs izglītojamo skaits. Sarunā ar pirmsskolas vecuma bērnu vecākiem noskaidrots, ka vismaz 10 bērnu vecāki vēlas, lai Gramzdā tiktu saglabāta pirmsskolas grupa. Tāpēc tika ierosināts pirmsskolas grupu Gramzdā saglabāt, administratīvi to pievienojot Priekules pirmsskolas izglītības iestādei “Dzirnaviņas”, bet praktiski tā darbotos jau esošajās pirmsskolas telpās Gramzdā.

Ņemot vērā iepriekšminēto, Priekules novada dome 2018.gada 25.janvāra sēdē pieņēma lēmumu likvidēt Gramzdas pamatskolu ar 2018.gada 1.augustu, pirmsskolas grupu pievienojot Priekules pirmsskolas izglītības iestādei “Dzirnaviņas”, saglabājot pirmsskolas izglītības programmas realizācijas adresi Skolas ielā 4, Gramzdā. Par šādu lēmumu balsoja 13 deputāti, divas deputātes atturējās.