Pirmais Priekules MTB velomaratons pulcē dalībniekus no daudzām Latvijas vietām!

7.maija rītā Priekules novadā tika atklāta jaunā tūrisma sezona ar diezgan liela mēroga pasākumu – Priekules MTB velomaratonu. Pasākumu organizatoru komanda – Priekules veloklubs kopā ar novada tūrisma organizatori Daiga Egli, novada saimniecības vadītāju Edgaru Rubezi, kas jau rīta pusē strādāja gana darbīgi – Zviedru vārtos iekārtota reģistrācija un starta laukums, Vaiņodes ielas galā iekārtots Lielais finiša laukums, kas sagaidīja 73 maratona dalībniekus (Sporta, Amatieru un Tautas klasē) un 24 velotūrisma klases braucējus. Tika sagaidīta tiesnešu komanda ar visu nepieciešamo aprīkojumu no SIA ‘’Sportlat’’ un liela atbalsta un dalībnieku grupa no SIA ‘’Velokurjers’’ ar Oļegu Stoļarovu – Zariņu priekšgalā.
      Plkst.12.00 atklāšanas runu teica novada domes priekšsēdētāja Vija Jablonska, novēlot vairāk pievērst uzmanības šim aktīvās atpūtas veidam - velosipēdam, kas patiesībā ir noderīgs visu vecumu ļaudīm. Priekšsēdētāja izteica prieku, par pasākuma dalībnieku kuplo skaitu, kas mūsu pusei dara godu un protams, lielāku atpazīstamību kā arī pati pasākumā ieradās uz velosipēda un piedalījās Velotūristu klases braucienā.
       Starts tika dots ik pa 10 minūtēm pirmie trasē devas garās distances - 53 km maratonisti.
Nākošie startēja 30 km distances veicēji , bet kā pēdējā startēja velotūristu klase, kam arī priekšā stāvēja 28km garš ceļa gabals. Visas trases garumā tika izvietoti brīvprātīgie tiesneši kopā ar Aizputes un Priekules jaunsargu zēniem un meitenēm, kas nenogurstoši sekoja līdzi sportistu gaitām – norādīja pareizos virzienus, iedeva padzerties( jā, tas visās vietās bija – Gramzdas avota ūdens!) un nepieciešamības gadījumā ziņoja par pārplēstajām riepām un dažām veselības problēmām. Paldies viņiem par nesavtīgo ieguldījumu organizatoriskajā darbā.
         Paralēli maratonam Lielajā finiša laukumā neilgi pēc starta sākās dažādas aktivitātes līdzi jutējiem – Vides mājas darbnīcas piedāvāja bērniem dažādas grūtības pakāpes veiklības braucienus, piedāvāja izmēģināt  dažādus netradicionālus velobraucamrīkus. Bērnu radošos un rosīšanos darbus blakus transporta laukumam vadīja Liena Braže un Ilze Kadaģe. Bērnu piepūšamajai atrakcijai bija tik daudz piekritēju, ka tā pa laikam ‘’izlaida gaisu’’ un atkal ‘’piecēlās’’….
        Jau pēc neilga laika, apmēram 1.5 stundām, finišu sasniedza pirmie sportisti no 30 km distances. Pa laikam finišu viens pēc otra sasniedza lielākā daļa maratona dalībnieku, ieskaitot velotūrisma klasi, kas pa ceļam paspēja apskatīt skaistākos dabas un tūrisma objektus – Ruņupes ieleju ar Lielajā talkā izveidoto skatu laukumu aiz ‘’Rudzīšiem’’, izbraukt SIA "Inerto Materiālu Serviss" grants karjera izveidotos 700 m garos ‘’amerikāņu kalniņus’’, kā arī uzkāpt Gramzdas baznīcas tornī. Bija arī neticams notikums – četri dalībnieki Mazgramzdā apmaldījās, bet tik veiksmīgi, ka atbraucot līdz finišam vēl divi paspēja iegūt vietu uz goda pjedestāla… Trasi līdz galam neveica tikai trīs dalībnieki, jo bija radušās dažādas neparedzētas problēmas gan veselības, gan velotehnikas ziņā.
         Visus maratona trases veikušos dalībniekus ar savām rokkoncerta programmām, veselu stundu uzmundrināja mūziķu grupas - no Liepājas ‘’THE GEIMOSS’’ un no Priekules ‘’MANA TERITORIJA’’. Tajā laikā tika sarakstīti diplomi un viss sagatavots apbalvošanas ceremonijai.
           Kā atzīmēja mūsu atbalstītāji no SIA ’’Velokurjers’’, MTB maratonu organizēšana ir vieni no dārgākajiem pasākumiem, jo nepieciešamā laika kontrole ir būtisks nosacījums. Saņēmām daudz labu vārdu par trases marķējumu un galvenais – ‘’par grūtu un interesantu trasi, kura nevienā brīdī nav apnikusi…’’ Tāpēc vēlreiz vēlamies pateikties visiem, kas atbalstīja Priekules MTB velomaratonu : paldies – Priekules un Vaiņodes novadu domēm, Gramzdas pagastu pārvaldei - Augustinam Eidejus, Kalētu pagasta pārvaldei - Dzintaram Kudumam, SIA "Inerto Materiālu Serviss" - Aigaram Jaunzemim, "Āgenskalna audio", Priekules policijas darbiniekiem un rajona Ceļu policijas patruļai, SIA ‘’Sportlat’’ - Gundaram Upeniekam, SIA ‘’Velokurjers’’ – Oļegam Stoļarovam – Zariņam , AS ‘’LPB’’- Priekules maizes ceptuve – Zanei Barutei, SIA ‘’ Zviedru vārti’’ kafejnīcai ‘’Ikars’’ – Vaclovam Kadaģim un Regīnai Jurkovskai, SIA ‘’JD tehnika’’ – Jānim Ribam, SIA ‘’Kings’’ – Jurim Gusevam, zviedru draugiem ‘’Lettlands Vänner’’, biedrība "Pārcēlājs", kā arī personīgi: Vilmai Anziķei, Uldim Rupeikam, Naurim Jaunzemam, Aleksejam Kačanovam. Paldies informatīvajiem atbalstītājiem – radio ‘’SWH’’, ‘’Rietumu radio’’, ‘’Kurzemes vārds’’ un ‘’Kursas laiks’’.
           Nobeigumā viens liels paldies Priekules veloklubam: Mārtiņam un Santai Mikāliem, Ronaldam un Lienei Okneriem, Ivaram un Sigitai Kāpiņiem, Zigmāram un Lienei Rihteriem, Ināram, Inesei, Kārlim,Dāvim un Ērikam Jaunzemiem, Elmāram Pencim, Andrai Valužei, Mārtiņam Jaunzemim, Olgai Niedolai, Gunvaldim Ķerim, kas visi kā viens strādāja, organizēja un organizējās paši, lai sasniegtu šim gadam uzstādīto visaugstāko mērķi – noorganizētu Pirmo Priekules MTB velomaratonu. Es ceru, ka tas mums izdevās, bet vienmēr jau var vēl labāk! Pasākumā jutām un, to daudzkārt apliecināja veloprofesionāļi, ka velosports   - gan maršruti, gan maratoni Latvijā kļūst ļoti populāri, ik gadus iesaistās arvien vairāk jaunu sportistu un velo interesentu. Aicinām novada ļaudis, kam patīk velo un kopā organizēt un piedalīties dažādos pasākumos - pievienojoties Priekules veloklubam – tuvākais pasākums 21.maijs – Velodiena Kuldīgā, kur notiks gan dienas, gan nakts velomaratons!!!!

Priekules novada tūrisma organizatore Daiga Egle