Priekules novada domes pārstāvji tiekas ar novada uzņēmējiem.

Lai veiksmīgāk varētu izstrādāt Priekules Novada attīstības programmu, 3. februārī tika organizēta tikšanās ar Priekules novada uzņēmējiem, lai diskutētu par jautājumiem, kas svarīgi ir gan pašvaldībai, gan uzņēmējiem.
Priekules novada domes Attīstības nodaļas vadītājs Modris Baumanis aicināja uzņēmējus izteikt savas domas par to, kas nepieciešams, lai Priekules novadā veiksmīgi spētu darboties jau esošie uzņēmumi, gan nākotnē tiktu radīti arī jauni. Pašvaldībai ir svarīgi, lai novadā pastāvētu uzņēmējdarbība, kas nodrošina iedzīvotājiem darba vietas, kā arī, maksājot nodokļus, dod papildus finansējumu pašvaldības budžetam.
Galvenās tēmas, kuras tika iztirzātas skāra gan Priekules novadu, gan valstiski svarīgus jautājumus un sfēras.
Asas un karstas diskusijas izvērsās par ceļu fonda sakārtošanu un elektroapgādi uzņēmumiem. „Daudzus mazos uzņēmumus, kuri kaut ko ražo un vēlas palielināt elektroenerģijas jaudu, „spiež” pie zemes A/S „Latvenergo” uzstādītie tarifi un maksas par pakalpojumiem, jo tieši pats uzņēmējs maksā pilnu maksu par jaudas palielināšanu, gan izstrādājot projektu, gan maksājot par transformatora nomaiņu un citas izmaksas, kas nereti sastāda pat ļoti lielas summas. Vai tas ir atbalsts uzņēmējiem?” šādu jautājumu uzdeva SIA „Maileks” vadītājs Ilgonis Šteins. Tas ir valstiski nozīmīgs jautājums, kas izraisa karstas diskusijas ikvienā iedzīvotāju grupā un ir būtiski, lai šo jautājumu risinātu kopā ar pašvaldību, jo tikai tad pastāv cerība, ka tam varētu tikt rasts risinājums.
Uz jautājumu, kas nepieciešams uzņēmējdarbībai, klātesošie viennozīmīgi apliecināja, ka svarīgi ir sakārtot ceļus, gan iekšējos, gan ārējos, kas savieno Priekules novadu ar Liepāju un Rīgas šoseju.
Lai attīstītu jau esošo darbību tika diskutēts arī par prakses vietu izveides iespējām novada uzņēmumos, par savstarpējo ražotāju sadarbību, par investīciju piesaisti, ražošanas dažādošanu.
Lai radītu iespēju veidot jaunus uzņēmumus un iedrošināt iesaistīties uzņēmējdarbībā, tika diskutēts arī par Biznesa inkubatora nepieciešamību vai iesaistīšanos jau esošajās šāda veida atbalsta programmās.
Vēl viens būtisks un aktuāls jautājums ir par telpu piedāvājumu, jo šobrīd tās telpas, ko uzņēmēji varētu īrēt vai pirkt no pašvaldības ir bieži vien ļoti sliktā stāvoklī un nav iespējams pielāgot uzņēmumu vajadzībām.
Protams, ka šie jautājumi, kuri tika apspriesti tikšanās reizē nav risināmi īsākā laika posmā, taču šādas tikšanās reizes veicina gan pašvaldības un uzņēmēju savstarpējo sadarbību, gan arī rada ticību tam, ka ir risināmi.

Bilžu galerija