“Rītdienas Sējējs” – Kristaps Norenbergs

Rudens mazpulcēniem ir cāļu skaitīšanas laiks, bet Krotes Kronvalda Ata pamatskolas mazpulkā jau pirmie cāļi tika saskaitīti pavasarī, jo Zemkopības ministrijā tika aizstāvēta mazpulku Goda nominācija ”Augsim Latvijai”, kuru ieguva un izlaidumā līdz ar sudraba karotīti saņēma Karīna Ahmaduļina.

Pavasarī tika izstrādāti 23 individuālo mazpulcēnu projektu pavasara pieteikumi, kurus 17.oktobrī aizstāvēja Krotes mazpulka rudens darba skatē, lai cīnītos par tiesībām 22.oktobrī piedalīties Kurzemes un Zemgales reģionu mazpulku forumā Kandavā. Uz forumu devās Danija Rosvalde, Gvido Jankevics, Marija Elīna Lācīte, Līva Vēkause un Enija Valdmane.

Vasara ir laiks, kad jārūpējas par projektu realizāciju, bet, ja mazpulcēns gadiem ilgi godprātīgi strādājis, tad ir iespēja piedalīties Zemkopības ministrijas organizētajā konkursā “Sējējs” un spēkus saimniekošanā mērot ar čaklākajiem  Latvijas zemniekiem. Bet tas nebūt nav vienkārši - uz mazpulcēna saimniecību ierodas sešu cilvēku komisija no Zemkopības ministrijas un dažādām lauksaimnieku institūcijām. No Krotes mazpulka “Sējēja” konkursā 24.jūlijā savu darbu prezentēja Kristaps Norenbergs. 14.oktobrī Jelgavas pilī uzzinājām rezultātu un no sešiem labākajiem Latvijas mazpulcēniem Kristaps bija vislabākais, viņš ir nominācijas “Rītdienas Sējējs” laureāts. Klātesot Lavijas Valsts prezidentam Raimonds Vējonim, Zemkopības ministram Jānim Dūklavam, labākajiem mūsu zemes saimniekiem, Kristapam balvu pasniedza Ministru prezidents Māris Kučinskis. Ļoti liels gandarījums par paveikto un darba novērtējumu.

Sirsnīgs paldies Kristapa vecākiem, Priekules novada pašvaldībai un Bunkas pagasta pārvaldniekam Edgaram Dargužim, un visiem mūsu sadarbības partneriem par atbalstu ne vieglajā mazpulku darbā.

Krotes Kronvalda Ata pamatskolas mazpulka vadītāja Indra Zvirbule