Sadarbības sākums.

Šajā vasarā Priekules novadā tiek organizēta gidu – interesentu vasaras skoliņa, kurā darbojas un uzlabo savas prasmes jau esošie novada gidi - senlietu krātuvju vadītāji, kā arī aktīvās atpūtas organizētāji – uzņēmēji, velotūrisma klubiņš un tika aicināti pievienoties citi interesenti, bez priekšzināšanām, kam interesē novada vēsture un vienkārši tūrisms.

14. jūlijā notika trešā nodarbība – brauciens uz Lietuvas Republiku pie kaimiņiem Skodā, lai iepazītos ar tūrisma informācijas centra (Skodas TIC) darbību un apskatītu Skodas nozīmīgākos tūrisma objektus.

Priekules pašvaldībai jau no 2002. gada ir noslēgts sadarbības līgums, taču šo gadu laikā tāda konkrēta sadarbība nav notikusi. Pagājušā vasarā Skodas domes delegācija apmeklēja Ikara svētkus, tāpat arī šā gada maija sākumā novada sportisti tika aicināti uz draudzības spēlēm Skodā. Novada tūrisma organizatore Daiga Egle uzskata, ka, lai veidotos nopietna sadarbība jebkurā darbības jomā, nozares speciālistam ir jāuzņemas atbildība. Vislabāk sadarbība veidojas, ja otrajā pusē pretī arī ir tās nozares speciālists vai struktūra. Personīgie, tiešie kontakti ir vislabākais garants, ka sadarbība izveidosies. Tas arī bija vizītes galvenais mērķis – iepazīties un izveidot kontaktus ar Skodas TIC vadītāju Gintu Andriekus un organizatori Gintari Sakalauskieni. Šī vizīte veiksmīgi attaisnojās. Atsaucīgie darbinieki iepazīstināja ar tūrisma nozares aktualitātēm Lietuvā, dalību esošajos projektos, kopā tika definētas lielākās problēmas nozarē – tūrisma infrastruktūras trūkums, nelielo tūrisma nozares pakalpojumu sniedzēju – uzņēmēju skaits, kā arī finanšu līdzekļu nepietiekamība tūrisma darba organizēšanai. Lietuvieši uzteica mūsu vēlmi gidu skoliņas organizēšanā, ar domu - arī viņiem tā labi noderētu, jo Skodas rajona teritorija ir plaša un divi tūrisma speciālisti nevar kā gidi to prasmīgi apkalpot.

Paralēli tikšanās Skodas TIC tika apskatītas Skodas vēstures muzeja ekspozīcijas – Apoles kuršu pilskalna retie izrakumi, kauju rīki, etnogrāfijas un seno lietu krātuves, Skodas motobola kluba tradīcijas, divi metālkaluma un vilnas velšanas tehnikas mākslinieku izstāžu darbi. Mosedas pilsētā apmeklēja brīnišķīgo akmens parku, kas ir viens no nozīmīgākajiem Lietuvas dabas parkiem. Tas kalpo par jauku atpūtas un izziņas vietu. Nobeigumā bija iespēja netālu no Mosedas apskatīt esošo piekto lielāko akmeni Lietuvā, kas pēc saviem apmēriem tiešām ir ievērojams rajona lepnums.

Brauciena dalībnieki bija gandarīti par ekskursiju, jo arī laika apstākļi rīta pusē nebija tik karsti. Kārtējo reizi varēja pārliecināties par skodnieku atsaucību, bagātajām vēstures un kultūras tradīcijām, kas mūsu pašvaldībām ir stipri līdzīgas.

TIC darbinieki aicināja ekskursantus un Priekules pašvaldības pārstāvjus piedalīties ikgadējos Apoles pilskalna svētkos, kas kā kuršu apmetne arī mūsu pusei ir ļoti nozīmīga. Svētki notiks šā gada 21. augustā Apoles pilskalnā. Priekules novada mājas lapā augusta sākumā tiks ievietota šo svētku programma. Savukārt, viņi tika aicināti uz Ikara svētkiem Priekules novadā - Priekulē, kas notiks visas dienas garumā 14. augustā.

Bilžu galerija