Ūdenssaimniecības projekta svinīga nodošana ekspluatācijā.

19. martā pie jaunajām notekūdeņu attīrīšanas iekārtām notika izstrādātā Ūdenssaimniecības projekta svinīga nodošana ekspluatācijā. Svinīgās sarkanās lentas  pārgriešana tika uzticēta Vides ministram Raimondam Vējonim un attīstības plānošanas nodaļas vadītājam Modrim Baumanim.

Priekules pilsētas vēsturē tas ir liels notikums, jo šāda vērienīga projekta realizēšana dzīvē notiek pirmo reizi. Ieguvums nākotnē iedzīvotājiem būs liels - saņemt tīru dzeramo ūdeni, savukārt, netīrie ūdeņi neies uz mūsu upēm un tālāk uz Baltijas jūru.

Svinīgajā runā Novada  domes priekšsēdētāja izteicās: „Divpadsmit gadu garumā lolots sapnis. Nu šis sapnis beidzot ir izlolots. Mūsu Priekulei ļoti svarīga un laba lieta, kur ir ieguldīts milzīgs darbs. Lai mums būtu zaļa zāle, lai pavasaros čivinātu un dziedātu putni, lai upēs būtu tīrs ūdens. Lai mēs savā mazajā, zaļajā Latvijā būtu laimīgi un priecīgi”.

Savukārt, Vides ministrs Raimonds Vejonis klātesošos uzrunāja: ”Prieks par īstenotiem sapņiem, prieks, ka tie ir realizācijas procesā. Šie sapņi, kas uzsākti sapņot pirms 12 gadiem ir pārvērtušies nopietnās būvēs, kuras ir ļoti būtiskas Priekulei. Pirmkārt, pašvaldības iedzīvotājiem beidzot būs iespēja saņemt pozitīvu dzeramo ūdeni. Runājot par attīrīšanas iekārtām, netiks piesārņota arī apkārtējā vide un gala rezultātā – Baltijas jūra, kas mūs saved kopā ar citām valstīm. Tāpēc liels paldies būvniekiem un vislielākais paldies pašvaldībai, jo, lai uzsāktu realizēt vairāk nekā trīs miljonu latu vērtu projektu, ir jābūt lielai drosmei. Gribas novēlēt uzņēmumam, lai šī infrastruktūra kalpo ļoti ilgi un lai iedzīvotāji būtu apmierināti”.

Pateicība par ieguldīto milzīgo darbu no pirmās līdz pēdējai dienai grandiozākā projekta pilsētas ūdenssaimniecības attīstībai izstrādē un realizācijai Priekules vēsturē, tika izteikta attīstības plānošanas nodaļas vadītājam Modrim Baumanim un Priekules pakalpojumu valdes priekšsēdētājam Ivaram Okneram.

V. Jablonska pateicās par ieguldīto darbu arī Vides Ministram Raimondam Vējonim, Vides Ministrijas pārstāvjiem, kuras cilvēki palīdzēja šo Eiropas projektu apgūt un realizēt, Liepājas UPB „Nams” projekta vadītājam un darbiniekiem, kā arī mūsu pašu un Saldus celtniekiem, kuri šo projektu realizēja.

Interesentiem, kuri ieradās uz svinīgo pasākumu, bija iespēja apskatīt un uzklausīt skaidrojumus par darbību gan Notekūdeņu attīrīšanas iekārtās, gan Dzeramā ūdens sagatavošanas stacijā Aizputes ielā 30.

Atvērto durvju dienas Notekūdeņu attīrīšanas iekārtu teritorijā un Dzeramā ūdens sagatavošanas stacijā Aizputes ielā 30 būs arī 22., 23. un 24. martā. Darbinieki iepazīstinās interesentus ar jaunuzceltām būvēm un iekārtām.

Bilžu galerija