VĀRTĀJAS UPE un PRIEKULES NOVADA ĻAUDIS – Latvijas televīzijā

Pa Straumei sajūtu kaceklis ŠEIT

Laikā, kad cilvēki aicināti strādāt attālināti un nepulcēties pasākumos un sarīkojumos, televizors iegūst nepārvērtējamu lomu mūsu ikdienā. Šoreiz gribu pievērst Priekules novada iedzīvotāju uzmanību kādam dokumentālam seriālam par Latvijas pērlēm – upēm.

“Ļoti gribējās uztaisīt kaut ko aizraujošu par Latviju”, stāsta televīzijas dokumentālā seriāla “Pa straumei” idejas autore un producente Ilze Lasmane-Brože.  “Laivot un vērot, kā norisinās dzīve upes krastā ir šī dokumentālā ceļojuma formāts ar bagātīgām izziņām, jokiem un piedzīvojumiem. Upe kā ceļš visos laikos bijis ļoti nozīmīgs faktors. Cilvēki šeit dzīvo, strādā un izmanto atpūtai visus jaukumu, ko sniedz rāmais ūdens plūdums.”

Filmas galvenie varoņi ir divi skolas vecuma jaunieši ar dzīvespriecīgo sunenīti Urgu.

Jauniešu sirsnīgās un dabiskās  iepazīšanās sarunas  atklāj cilvēku paradumus un dzīves ritmu pie upes.

Šī jaunā dokumentālā seriāla skatītāji jau jutuši līdzi laivotājiem pa vairākām Latvijas upēm. 2.aprīlī – uzmanība centrā VĀRTĀJAS upe, kas plūst cauri Priekules novadam. Priekules pašvaldības darbinieki uzņēma filmēšanas komandu, lai palīdzētu tapt sērijai par Vārtāju.

Pirmajā filmēšanas dienā radošā grupa viesojas Krotē. Bibliotēkas vadītāja un tūrisma speciāliste Bunkas pagastā - Lita VĒKAUSE izrādīja ciemiņiem visu par ko Krotinieki lepojas.  Kad jaunieši ar sunenīti Urgu aizairējās līdz Virgas lankai, viņus uzņēma tā brīža Virgas tūrisma speciāliste Maira RUNE, pagasta pārvaldes vadītāja Daiga EGLE, kā arī Virgas pamatskolas jaunieši Leonīds KOSTJAJEVS un Mareks BERGMANIS.

Protams, filmēšana notika pēc scenārija, bet improvizācijai arī ir ļoti būtiska loma. Tā kā būs  ļoti interesanti vērot, kas no visa safilmētā nonāks uz ekrāna.

Aicinām Priekules novada iedzīvotājus ieslēgt savus televizora ekrānus LTV 1.kanālā ceturtdien 2. aprīlī tūlīt pēc TV Panorāmas un noskatīties pirmizrādi par Vārtāju.

Gundars Venens,

Kultūras nodaļas vadītājs