Bāriņtiesa

Priekules novada bāriņtiesas diennakts 24/7 tālruņa numurs krīzes situācijā - 29368661!

Priekules novada bāriņtiesa aicina zvanīt uz diennakts 24/7 tālruņa numuru krīzes situācijā:

  • ja pret bērnu vērsta vardarbība (ja bērni tiek sisti, pazemoti, apsaukāti);
  • ja bērns atrodas veselībai un dzīvībai bīstamos apstākļos;
  • ja bērni atstāti bez pieaugušo uzraudzības; 
  • ja novērojama svešu cilvēku aizdomīga rīcība pret bērnu;
  • ja bērns tiek seksuāli aizskarts;
  • u.c. gadījumos. 

 

Priekules novada Bāriņtiesa apmeklētājiem klātienes tikšanās tiek organizētas pēc iepriekšēja pieraksta,  izvērtējot klātienes tikšanās nepieciešamību!

- Lūgums Priekules novada Bāriņtiesai adresētos iesniegumus slēgtā aploksnē, ar norādi „Priekules novada Bāriņtiesai”, ievietot tam speciāli paredzētā kastītē, kas atrodas Priekules novada pašvaldības foajē.

- Jautājumu gadījumā lūdzam sazināties:

Saskaņā ar Epidemioloģiskās drošības noteikumu 6.7.apakšpunktu, publisko pakalpojumu atbilstoši iespējām Bāriņtiesa sniedz pēc iepriekšēja pieraksta. Vienlaikus, ņemot vērā bāriņtiesas pamatuzdevumu – prioritāri nodrošināt bērna un aizgādnībā esošas personas tiesības.

- Iepriekš vienojoties klātienes pieņemšana tiek organizēta ievērojot 2 metru sociālo distancēšanos, labi vēdinātā telpā, kā arī nodrošinot higiēnas prasības. Apmeklētāji un darbinieki, kuri no apmeklētājiem nav atdalīti ar fizisku barjeru, lieto medicīniskās sejas maskas, nemedicīniskās (higiēniskās vai auduma) sejas maskas vai sejas vairogus.

- Klātienes konsultācija netiek nodrošināta personai, kurai noteikta pašizolācija, mājas karantīna vai izolācija vai kurām ir elpceļu infekcijas slimības pazīmes.

 

IESNIEGUMS Priekules novada Bāriņtiesai ŠEIT

 

Priekules novadā darbojas Priekules novada bāriņtiesa, kuras darbības teritorija ietver Priekules pilsētas, Bunkas pagasta, Kalētu pagasta, Virgas pagasta un Gramzdas pagasta administratīvās teritorijas.

 

PRIEKULES NOVADA BĀRIŅTIESAS KOMPETENCE:

Bāriņtiesa ir Priekules novada pašvaldības domes izveidota aizbildnības un aizgādnības iestāde, kas prioritāri nodrošina bērna vai citas rīcībnespējas personas tiesību un tiesisko interešu aizsardzību.

Bāriņtiesas darbību regulē Bāriņtiesu likums, LR Civillikums, MK 19.12.2006. noteikumi Nr.1037 „Bāriņtiesas darbības noteikumi", Bērnu tiesību aizsardzības likums, Administratīvā procesa likums un citi ārējie normatīvie tiesību akti.

Bāriņtiesas kompetence

Bāriņtiesas tiesības

Bāriņtiesas pienākumi

Bāriņtiesas lēmumu pārsūdzēšana

Normatīvie akti

 

Bāriņtiesa lietas izskata un lēmumus pieņem koleģiāli bāriņtiesas sēdē, un tās pieņemtie lēmumi, kas pieņemti tās kompetences ietvaros, ir obligāti visām fiziskām un juridiskām personām.