Cilvēki novadā
Veikalnieks ar pieredzi

 Veikalā "Kvanta" pieejams plašs preču klāsts lauksaimniecībai, mājai un ģimenei.

Veikals SIA „Kvanta” pērn nosvinējusi savu divdesmito darba jubileju un tā saimnieks Augusts Kvietkausks stāsta, ka jau pašos pirmsākumos ir bijis skaidrs, ka firma nodarbosies tikai ar tirdzniecību. Interesanti radies arī veikala nosaukums, sanākot kopā četriem veikala dibinātājiem un domājot, kā nosaukt firmu, nonākuši pie saukļa „Kvanta”, lai visu tirgotu kvantumā. Šobrīd firmā darbojas divi īpašnieki un veikalā tiek nodarbināti septiņi darbinieki - grāmatvede un pārdevējas.

Augusts skolas gaitas sācis Priekules pagasta Ozolbunču skolā, bet pamatskolas izglītību ieguvis Gramzdas pamatskolā, vēlāk - Kazdangas tehnikumā apguvis mehāniķa arodu. Darba gaitas uzsācis Priekules sovhozā, kur par mehāniķi nostrādājis līdz deviņdesmito gadu sākumam.

Pēc sovhoza izjukšanas četri enerģiski cilvēki iegādājušies bijušo agroķīmijas daļu, kurā agrāk atradies birojs un noliktavas telpas. Augusts smejot nosaka, ka biznesu sākuši ar naglām un skrūvēm, kuras iegādātas no likvidētā sovhoza. Veiksmīgi darījumi mudinājuši iepirkt aizvien vairāk preču, kurām Augusts pats vairākas reizes nedēļā  braucis pakaļ uz Rīgu. Sākumā tās pārvadātas ar vieglo automašīnu un piekabi, auto reizēm bijis tā pārblīvēts, ka brīva bijusi vien šofera vieta.

Deviņdesmito gadu vidū pieprasītākās preces bijušas dažādi plastmasas izstrādājumi un minerālmēsli, kurus tiešām esot tirgojuši kvantumos. Sezonas laikā sanācis iztirgot pat līdz 30 tonnām minerālmēslu, tagad tās esot vien trīs tonnas. Runājot par problēmām tā saucamajā „krīzes periodā”, Augusts atzīst, ka īsti tādu krīzi nav izjutis, jo cilvēki aizvien pērk ikdienā nepieciešamās preces. Katrs pircējs veikalā var atrast sev ko noderīgu, sākot no adatas, diega, dzijas, svecēm, traukiem, gultas veļas, bērnu drēbītēm, sadzīves tehnikas, elektronikas un citām lietām. Tomēr saimnieks nedaudz sūrojas, ka vairs nav iespējams iegādāties vienkāršas lietas, kuras ražotas Krievijā - metāla spaiņus, cirvjus un līdzīgas mantas, jo pēc tām joprojām esot liels pieprasījums. Veikalā ir nopērkamas arī mēbeles, bet lielākās problēmas ir ar to iegādi tirgošanai, jo tagad ikviens vairumtirgotājs piedāvā mēbeles iepirkt vairumā un ar tūlītēju samaksu, kas tik nelielā pilsētā kā Priekule nav izdevīgi.  

Runājot par vaļaspriekiem Augusts atklāj, ka vislabprātāk savu brīvo laiku viņš pavada savās mājās, kur darbu vienmēr varot atrast. Vismaz reizi gadā kopā ar veikala darbiniekiem aizbraucot ekskursijā, parasti apskates vietu izvēlas pašas darbinieces. Kopīgi pabijuši ūdens atrakciju parkos un dažādās izklaides vietās gan Latvijā, gan Lietuvā.

Lai arī Augusts ir lietuvietis, šķiet, ka Latvijas patriotisms daļēji jūtams arī viņā, jo viņš neviltoti priecājas, ka viņa trīs bērni, audžumeita un četri mazbērni mācās, strādā un dzīvo šeit - Latvijā.

Inga Dārzniece un Līga Svara

 

Pasākumu kalendārs