Kultūras notikumi

Aizvadīta novada Ģimeņu diena

 Jau kopš 2008.gada Latvijā kā oficiāla svētku diena tiek svinēta Ģimenes diena. Šajā dienā aicina rūpēties par ģimenes vērtībām, aicinot cilvēkus aizdomāties par tās lielo nozīmi ikdienā, savstarpējās attiecībās, sadzīvē, vairāk laika un uzmanības veltot saviem mīļajiem – vecākiem, māsām, brāļiem un bērniem.

7. maijā Gramzdā visi bija gaidīti uz novada Ģimeņu dienu „Uzziedēsim kopā”, lai pavadītu patīkamu dienu. Bija domāts gan par kuplām ģimenēm, gan individuāliem dalībniekiem. Laiks šajā dienā visus lutināja ar silto saulīti pie debesjuma.

Bērni kopā ar vecākiem uzzināja gan to, kā gatavojami mūzikas instrumenti no netradicionāliem materiāliem, īpaši izgreznojami foto rāmīši, izveidojami ziedi un stādāmi podiņā, gan kā ar āmuru jāiedzen nagla milzu bluķī. Naglu dzīšanas atrakcijā bija padomāts par īpašām veicināšanas dāvaniņām visveiksmīgākajiem. Bija jāstrādā visai ģimenei kopā, piemēram, jāmeklē dažādi dabā atrodami augi, jālasa čiekuri un jāslēpo pa sporta laukuma zālāju. Visi darbojās gan sportiskās, gan erudītās, gan mākslinieciskās un muzikālās aktivitātēs. Tāpat arī ģimenes varēja pārtapt par viduslaiku prinčiem un princesēm pie fotogrāfes Kates Rozentāles.

Vai protat salocīt kreklu tā, lai nebūtu neviena mezgla, bet to varētu aizmest tālāk par citiem? Arī to varēja izmēģināt skaistajā dienā. Bet vissirsnīgākais bija brīdis, kad visi dalībnieki īpaši izgreznoja Dzintras un Modra Dzintaru veidoto Ģimeņu lapeni.

Ģimeņu dienu noslēdza teatrālie klauni „Mirabilibus” ar izrādi „Ceļojums”, kuras kulminācija bija īpašs piedzīvojums visiem klātesošajiem – gan mazajiem, gan lielajiem.

Lielu ieguldījumu šīs dienas tapšanā deva Gramzdas pagasta pārvalde, priekšsēdētājs Dzintars Kudums un aktīvais, čaklais gariņš Gunta Gruntiņa ne tikai uzklausīja visdažādākos priekšlikumus, bet bija arī ļoti atsaucīgi palīdzēja organizēt Ģimeņu dienu no idejas līdz realitātei.

Paldies jāsaka arī Priekules Baptistu draudzei un mācītājam Mārcim Zīvertam. pateicos arī visiem radošo darbnīcu vadītājiem – Zentai Svarai, Artai Troikai un Andim Retējumam. Paldies Gramzdas evaņģēliski luteriskās draudzes priekšniekam Vaclavam Kadaģim, vietējiem iedzīvotājiem un atbraucējiem par aktīvo iesaistīšanos.

Šāda Ģimeņu dienas svinēšana kļūs par skaistu tradīciju mūsu novadā.

Dace Retējuma

FOTO

Atpakaļ