Kultūras notikumi
Bunkā bērni iedejo jauno gadu

2019. gada 5. janvārī Bunkas kultūras namā notika bērnu deju kolektīvu sadraudzības pasākums “Iedejosim jauno gadu!”. Piedalījās kolektīvi no Bunkas, Durbes novada un Priekules.          
         


Pasākums notiek jau vairākus gadus. Par tradīciju kļuvis, ka Bunkas bērnu deju kolektīvi aicina draugus ciemos pie sevis ziemā, citi kolektīvi – pavasarī un vasarā. Šoreiz pasākumā “Iedejosim jauno gadu!” piedalījās kolektīvi no Durbes novada un Priekules, un, protams, Bunkas kultūras nama deju kolektīvi.          

Durbeniekus pārstāvēja Durbes mūsdienu deju grupa “Light stars” un tautas deju kolektīvs “Lindalīte”, kurā dejo bērni kopā ar pieaugušajiem. Abus kolektīvus vada Gražina Afanasjeva, kura ir vadītāja arī Bunkas bērnu un jauniešu deju kolektīvam “Lightning” un kolektīvam, kurā dejo pieaugušie kopā ar bērniem. Šim kolektīvam gan vēl nav nosaukuma, taču pašu mājās kolektīvs jau tiek dēvēts par “Mazie, mīļie”, kas varētu būt arī iespējamais kolektīva oficiālais nosaukums. Priekules kultūras namu pārstāvēja Rigondas Džeriņas un Lienas Bražes vadītās deju studijas “Ķinķēziņi” dalībnieki trīs vecuma grupās.
         
Bērni un jaunieši parādīja savu dejotprieku un aizrautību gan mūsdienu deju ritmos, gan tautas dejās.
Par pasākumu vietējiem iedzīvotājiem bija zināms jau kopš decembra, ar apdomu un pēc pašu iedzīvotāju pieprasījuma tas tika rīkots sestdienā – laikā, kad uz to varētu ierasties ikviens interesents, taču no iedzīvotāju puses interese izrādījās ļoti maza. Neraugoties uz to, pasākums bija svētki pašiem dejotājiem un viņu tuviniekiem. Bija prieks, ka atnākušie labi pavadīja laiku, lai sevi noskaņotu pozitīvi Jaunajam gadam. Ļoti ceru uz dejotāju un pasākumu atbalstīšanu nākamajā reizē. Milzīgs paldies dejotāju vecākiem un ģimenēm par atbalstu un skolotājiem par darbu! Lai izdevies gads!

Malda Andersone, Bunkas kultūras nama direktore 

Fotogalerija no pasākuma šeit! 

Pasākumu kalendārs