Kultūras notikumi

Dzejas diena kopā dziesminiekiem

 10.septembra novakare Priekules kultūras namā pulcēja dzejas un dziesmu mīļotājus uz tikšanos ar dziesminiekiem Valdi Atālu un Egonu Pičneru.

 

Egons Pičners par sevi atklāji: “Dziedu par to, ko esmu izjutis. Tātad būtībā par sevi. Laikam jau egoistiski, bet izrādās, ka, dziedot par savu attieksmi pret pasauli, runāju par visiem saprotamām lietām – mīlestības plusiem un mīnusiem, laika nežēlīgo būtību, pateiktā vārda neatgriezenisko iespaidu. Dziedot varu paust to, ko neviens neuzklausa sarunā”.

Valdis Atāls izdevis sešus dziesmu albumus un vienu dzejoļu un aforismu krājumu, bet pazīstams arī kā gleznotājs, mozaīku autors un kamīnu būvētājs. Valda Atāla izteiktās atziņas un dziesmu teksti neatstāj vienaldzīgu. Savulaik viņš medijiem izteicies, ka „māksla ir kā publisks pirdiens. Individuāls process, tomēr tiek visiem!”.

Kopš 1972.gada Valdis Atāls nodarbojas ar mozaīkas tehniku. Gleznas un mozaīkas atrodas vairākās privātkolekcijās Latvijā, kā arī Zviedrijā un Spānijā. Mozaīkas pogu tehnikā sācis veidot no kopš Mākslas festivāla „Bildes 2003”.

Paldies māksliniekiem!

Zenta Svara, Priekules pilsētas bibliotēkas vadītāja

Bilžu galerija

Atpakaļ