Kultūras notikumi

Ģimeņu diena Priekules novadā

 

Priekules novada ģimenes, kurās aizvadītā gada laikā sagaidīti mazuļi, ik gadu tiekas nu jau par tradīciju kļuvušajā pasākumā “Novada ģimeņu dārza stādīšanas svētki”.

Aizvadītā gada laikā no pērnā gada jūnija līdz šī gada maijam novadā reģistrēti 57 jaundzimušie, kuru vecāki tika aicināti uz pasākumu, Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja apgalvo, ka tas ir vairāk, kā pērn. Jaundzimušo skaita līderis jau vairākus gadus pēc kārtas ir Virgas pagasts.

29.maijā Priekules novada domē pulcējās 20 ģimenes, kurās aizvadītajā gadā piedzimuši mazuļi, lai svarīgajam notikumam par godu, novada Ģimeņu dārzā iestādītu jaunus kociņus. Nu stādījumos atrodami jau 16 novada ģimeņu stādīti koki. Šī dārza tapšanā bijusi jau sestā sezona.

Pēc kopīga foto, desmit meitiņu vecāki šogad stādīja Holandes liepu un Eiropas ciedru priedi, bet tikpat puišu vecāki – Eiropas dižskābardi un Balzāma baltegli.

Sanākušos ar dziedājumu priecēja Liepājas teātra aktrise Sigita Jevgļevska. Vecāki parakstījās speciāli izveidotajā nu jau sestajā koku stādīšanas reģistrā, lai nākamajām paaudzēm saglabātos ziņas par to, kā tapis šis dārzs.

Sanākušo vidū bija arī vecāki, kuri uz šo pasākumu ieradušies jau atkārtoti un pat trešo reizi. Mazuļiem par piemiņu no šī pasākuma palika krāsaini spēļu dārza darbu komplekti.

Līga Svara

FOTO