Kultūras notikumi

Gramzdā nostiprinās Līgo svētku tradīcijas

 

Līgo svētku vakarā Gramzdas Mednieku parkā pulcējās gramzdenieki un arī viesi, lai paceltu Valsts karogu, iedegtu lielo svētku ugunskuru un noskatītos teātra izrādi. Šīs trīs lietas ir tās, kas vieno saulgriežu svinētājus Gramzdā un veido šo svētku tradīcijas.

Uz sarīkojumu ļaudis nāca un brauca no malu malām, skatītāju pulku kuplinot neiedomājami lielu. Ne viens vien vietējais iedzīvotājs aizdomājas: “Mēs, tik mazs pagastiņš, bet ļaužu šajā vakarā tik daudz!”. Kā bija dzirdams no skatītājiem, daudzi šurpu bija devušies tieši teātra izrādes dēļ, kas pamudinājusi atbraukt pat no Rīgas.

Četrus mēnešus, atliekot savus ikdienas mājas darbus un mainot ikdienas soli, tika mēģināta luga “Pacelt vabolīti”. Paldies aktieriem par nesavtīgo darbu, kurš nav ne izmērāms, ne nosverams. Ne katrs ir gatavs savu rimto ikdienu iemainīt pret mēģinājumiem vakaros, mācīties tekstu un atrast sevī lugas tēlu, ne katrs ir gatavs savus Līgo svētkus pakārtot izrādei, jo, tuvojoties svētku vakaram, mēģinājumi ir biežāki un saspringtāki. Bet grūtais darbs aizmirstas dzirdot skatītāju smieklus, aplausus, atsauksmes un pamudinājumus nākamajos Līgo svētkos uzvest ko jaunu.

Patiesu lepnumu rada tas, ka aktieri ir atdzinuši, ka viņiem sagādā prieku darboties Gramzdas un sava pagasta labā. Paldies, aktieri, ka veidojat pamatus mūsu pagasta tradīcijām un ļaužu kopā būšanai. Paldies arī aktieru ģimenēm par to, ka bijāt saprotoši par ilgajiem mēģinājumiem vakaros un ka vajadzības gadījumā iejutāties kādā lomā, lai palīdzētu iemācīties tekstu. Paldies arī par to, ka varbūt rasols šajos svētkos garšoja mazliet citādāk un pīrāgu mīkla tā arī netika iemīcīta, jo mēģinājumi darīja savu.

Paldies arī novada pašvaldībai par finansiālu atbalstu, ar kura palīdzību izrādes vajadzībām tika iegādātas parūkas.

Izrādes režisore, kultūras darba organizatore Gunta Gruntiņa

FOTO

Atpakaļ