Kultūras notikumi

Krotes bibliotēkā atklāts Kronvalda un Krūkļa dzimtas koks.

12. oktobrī Priekules novada Krotes bibliotēkā tika atklāts Krotē dzimušo valodnieka Ata KRONVALDA un dzejnieka Alfrēda KRŪKĻA dzimtas koks.

Alfrēda Krūkļa mātes māte ir Ata Kronvalda māsa. Sienas dekoru izgatavoja un Krotes bibliotēkai dāvināja Alfrēda Krūkļa dēls Aivars Krūklis un mazdēls Mārtiņš Krūklis.

Pirms vairākiem gadiem dzimtas koka datus sāka pētīt toreizējā bibliotēkas vadītāja Ausma Klaka un turpināja tagadējā bibliotēkas vadītāja Lita Vēkause.

Pirmais zināmais  Kronvaldu dzimtas pārstāvis ir dzimis 18.gs. vidū un saukts par Krotes Miķu Jāni. Dzimta izpētīta līdz mūsdienām un atsevišķs zars aizstiepjas līdz Kanādai.
Pasākumā piedalījās dzimtas koka pārstāvji, vietējie kultūras un izglītības darbinieki, skolēni, kā arī daudzi citi interesenti. Ikviens aicināts Krotes bibliotēkā apskatīt sienas dekoru.

Lita Vēkause, Krotes bibliotēkas vadītāja