Kultūras notikumi

Papildina stādījumus novada ģimeņu dārzā

Aizritējuši pirmie pieci gadi, kopš novadā iedibināta skaista tradīcija – stādīt dārzu nākamībai. Tās pamatā liktas ģimeniskas vērtības un stāsts, ko izstāstīt nākamajām paaudzēm. Ģimenē ienācis bērniņš un Starptautiskās bērnu aizsardzības dienas ietvaros Priekules novada jaunās ģimenes stāda koku – tā būtu stāsta īsā versija.

Tā tas bija arī šogad. Ar dziesmām, piemiņas veltēm, ierakstu īpašā grāmatā, ko apzīmogo Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja un kopīgu fotografēšanos. Protams, ka mazulītis, gulēdams uz mammas rokām, vecāku aktīvo darbošanos nevar izprast, bet paies gadi, augs koks un mazulis kļūs par jaunieti un redzēs savu pirmo nozīmīgo dzīves līdzdarbošanos sabiedrības labā.

Šogad dārza veidošanas darbos piedalījās puse no ģimenēm, kurās aizvadītajā gadā piedzimuši bērniņi. Ģimeņu dārzā tika iestādītas stepju goba, purva ozols, divirbuļu vilkābele un ošlapu kļava. Līdz šim jau iestādīti un ļoti labi iesakņojušies 12 kociņi. Stādītāju vidū bija ģimenes, kam stādīšanas pieredze jau ir, tas nozīmē, ka saknes šajā zemē dzen ne tikai koki, bet arī cilvēki. Skaistā tradīcija ir iedzīvojusies un par ģimeņu atsaucību varam tikai priecāties.

Kad dārzs būs ieguvis  konkrētākas aprises, pie kociņiem tiks pievienotas plāksnītes ar auga latīnisko nosaukumu, un to ģimeņu vārdi, kuri stādījuši koku. Precīza informācija par šiem faktiem ir saglabāta Dzimtsarkstu nodaļā. Vietas šajā pašvaldības teritorijā ir daudz un ainaviskais  projekts paredz dažādus stādījumus. Kas zina, mazie izaugs un stādīšanas tradīciju nodos arī nākamajai paaudzei.

Priekules pašvaldības kultūras nodaļas vadītājs Gundars Venens