Kultūras notikumi

Prieks mājo mūzikā!

 No 9. līdz 12. augustam Purmsātu speciālajā internātpamatskolā darbojās  biedrības „Konsonanse” un Priekules Mūzikas un mākslas skolas rīkotā vasaras nometne “Prieks mājo mūzikā”, kas realizēta ar Priekules novada pašvaldības atbalstu projektu konkursā „Bērnu un jauniešu aktivitātes Priekules novadā”.

Jaunieši kopā ar pedagogiem muzicēja kamerorķestrī (diriģents Mārtiņš Bergs, skolotāji Emīls Akerfelds, Ivonna Rozentāle, Indra Andersone, Andra Zabe), korī (diriģentes Airisa Timofejeva,Agrita Hanzovska) un ģitāristu ansamblī (vadītājs Juris Pavītols). Visas dienas bija aktīvi piepildītas - notika darbs grupās un kopmēģinājumos.

Brīvajos brīžos nometnē darbojās radošās darbnīcas, kurās jaunieši veidoja dāvanas sev un skolotājiem. Tapa arī lidojoši elementi Ikara svētku gājienam. Nometnē tika izveidotas piecas komandas: “Krokši”, “Kalašiņas”, ”Huba-buba”, “Krūdi” un ”Candy queen”. Komandas sacentās dažādās aktivitātēs, sporta spēlēs, modes skatē, fotooientēšanās un devās pārgājienā uz Paplaku. Tur notika nodarbības ar zirgiem, desiņu cepšana un komandu spēles.

Nometnē katru vakaru notika kāda aktivitāte. Otrdienas vakarā notika kanisterapijas nodarbība, kurā bērnus iepriecināja divi jauki zelta retriveri Braiens un Gordo, to vadīja viņu saimnieki  Daira un Guntis Šalmi. Trešdienas vakarā interesantu nodarbību vadīja Edgars Šmiukšis, kurš veidoja “Banānu klavieres”, tas bija neredzēts pārsteigums visiem – kā var skanēt banāni! Ceturtdienas novakarē notika ģenerālmēģinājums - koncerts vietējiem iedzīvotājiem. Darbs nometnē beidzās piektdienas pēcpusdienā ar komandu apbalvošanu un pateicību dāvaniņām nometnes vadītājai D.Šalmai, skolas direktorei, pavārēm, medmāsai, un visiem skolotājiem.

Komandu cīņā 1.vietu ieguva “Kalašiņas”, 2.vietā - “Krokši”, bet 3.vietu ieguva “Huba-buba”.

Piektdienas vakarā nometnes dalībnieki ar autobusu devās uz Priekules Kultūras namu, kur nometnes darbs izskanēja koncertā “Laternu stundā”, kas ieskandināja 13. Ikara svētkus. Bet jau sestdienas rītā kopā ar citiem priekulniekiem devāmies Ikara svētku gājienā iepriecināt pilsētas iedzīvotājus un viesus.

Paldies bērniem par atsaucību un ieguldīto darbu, Priekules novada pašvaldībai, Purmsātu speciālās internātpamatskolas direktorei Anitrai Šneiderei, nometnes vadītājai Dairai Šalmai, nometnes organizatorei Initai Rubezei un visiem nometnes skolotājiem.

Nometnes organizatore Anita Zviedre

Atpakaļ