Kultūras notikumi

Projektu konkursa „Kultūras iniciatīvas Priekules novadā” rezultāti

Līdz 10. maijam Priekules novada iedzīvotāji, novada kolektīvu un iestāžu vadītāji, nevalstiskās organizācijas (biedrības un nodibinājumi), reliģiskās organizācijas, uzņēmējsabiedrības varēja iesniegt kultūras jomas projektus Priekules novada pašvaldības rīkotajam konkursam, kurā bija plānots sadalīt tūkstoš latu.

Pavisam tika iesniegti četri projekti un visi tika arī atbalstīti.

Bunkas kultūras nama projekts „Izsenis balti Latvijā dzīvo” saņēma pašvaldības finansējumu 220 latus. Tajā paredzēts septembrī svinēt baltu dienas, kurās kopā pulcēsies folkloras kopas no Latvijas un Lietuvas.

Kalētu pagasta bibliotēka iesniedza projektu „Grāmata – mana, tava, mūsu dzīve”, saņēma finansējumu 285 latus. Projektā paredzēts popularizēt oriģinālliteratūras darbus skolēnu un pieaugušo vidū. Pasākumi notiks no augusta līdz oktobrim.

Folkloras kopas „Traistēni” projektā „Stāvēju, dziedāju” dalībnieki piedalīsies folkloras festivālā Kauņā, Lietuvā „Baltu raksti 2013”. Tā mērķis ir apzināties piederību baltiem. Pašvaldība to atbalstījusi piešķirot 270 latus.

Pieaugušo radošo grupas „Saspraude” vārdā projektu „Māksla pieder tautai” iesniegusi Zenta Svara. Tā ietvaros visas vasaras garumā Zviedru vārtos tiks organizētas „Saspraudes” darbu izstādes. Projekts atbalstīts ar 290 latiem.

Gundars Venens, Kultūras vadītājs Priekules novadā