Kultūras notikumi

Sarīkojums ”…un mežābele maijā zied’’

Sarīkojums ”…un mežābele maijā zied’’ notiek jau kopš deviņdesmitajiem gadiem. Tas veltīts Krotē dzimušā dzejnieka Alfrēda KRŪKĻA (11.05.1921 – 17.05.2003) piemiņai.

Priekules novads izvēlējās Latvijas simtgadi svinēt caur savām vērtībām. Pilsētai – 90, Zviedru vārtiem – 330, ugunsdzēsēju vienībai – 95 utt. Pirms gada izcilajam literātam Kronvaldu Atim atzīmējām - 180, bet Alfrēdam Krūklim šogad apritētu – 97. Abi nāk no Bunkas pagasta Krotes un sirmā senatnē viņu saknes krustojušās.

Ja laika apstākļi ļauj, 11.maijā Krotes bibliotēkas vadītāja Lita VĒKAUSE aicina ļaudis pie A.Krūkļa apdzejotās mežābeles, kas aug netālu no dzejnieka dzimto māju vietas. Ne katru gadu tā uzzied tieši dzejnieka dzimšanas dienā, bet šogad cēlā, simtgadīgā ābele bija tērpusies īpaši skaistā ziedu rotā.

Sarīkojuma galvenais vadmotīvs ir Raimonda Paula dziesma “Mežābele”, bet tiek dziedātas arī citu komponistu dziesmas ar A.Krūkļa vārdiem, kā arī lasīta viņa dzeja. Savās atmiņās par dzejnieku dalījās Alfrēda Krūkļa audžumāsa Mirdza EISAKA un pasākuma aizsācēja Ausma KLAKA.

Šī gada sarīkojumā piedalījās dziesminieks Andris KRISTONS ar jaunām dziesmām un dzejnieki - Ādolfs GAIJIETIS, Dzintra ZORGEVICA no Liepājas un Harijs KRŪZE no Jelgavas. Dziesmas skanēja Krotes folkloras kopa “Traistēni’’ un  senioru ansambļa “Zilais lakatiņš’’ izpildījumā.

Zem kuplajiem mežābeles zariem satiekas Kronvalda Ata Krotes skolas skolēni, kas par dzejnieku uzzina no grāmatām un seniori, kas par dzejnieku kavējas personīgās atmiņās – gaišās un sirsnīgās. Kad dzeja izrunāta un dziesmas nebeidz skanēt, klātesošie cienājas ar tradicionāli ceptām desiņām.

Fotogaleriju no pasākuma skatīt šeit!