Sabiedrība

Dienvidkurzemes novada Kalētu pagasta pārvalde šobrīd realizē Meža attīstības fonda projektu ‘’Meža dienas 2021’’. Šī gada Meža dienas 2021 moto: ‘’Veidosim daudzveidīgu Latviju un tīkamu tās ainavu’’

Viena no aktivitātēm, kas notika 6. oktobrī bija ‘’Meža ekspedīcija’’-lekcija mežziņa, meža patologa Sigurda Spinga un dēla Māra Spinga vadībā. Spingu dzimta ir mežziņi jau četrās paaudzēs. Pasākumā piedalījās Kalētu Mūzikas un mākslas pamatskolas audzēkņi, piemājas zemnieku saimniecības īpašnieki un citi interesenti. Mežzinis informēja par meža nozares nozīmību un statistikas datiem- meža platībām Dienvidkurzemes novadā salīdzinot ar Latviju. Uzzinājām par koku sugu īpatnībām. Meža stāviem un to savstarpējo mijiedarbību. Māris Spinga deva vērtīgus padomus kas nepieciešams ņemt līdzi ejot mežā, kā neapmaldīties un pēc kā vadīties, lai sasniegtu konkrēto galamērķi.

 

 

Projekta laikā tiks uzstādītas pie skulpūrām zīmes ar izzinoša informācija par konkrēto skulptūru un tiksim pie ‘’Priedienu grāmatu namiņa’’, kurā būs brīva piekļuve grāmatām un citiem izzinošiem materiāliem par dabu.

 

Projekta realizētāji: Arta Troika, Elita Jaunzeme

Atpakaļ