Sabiedrība

Aizvadīta „Gramzdas Nakts Trase 2014”

Kā ierasts jūlijs Gramzdā noslēdzas ar „Nakts trases” pasākumu un šogad tas atzīmēja pirmo nelielo jubileju- piecus gadus. Sekojot Raiņa vārdiem: „Pastāvēs, kas mainīsies”, tradicionālā „Nakts trase” piedzīvoja pārmaiņas. Mainījām pasākuma norises vietu no Gramzdas uz Aizvīķiem.

Dalībnieki šīs pārmaiņas pieņēma pozitīvi, jo lielākai daļai Aizvīķi bija neiepazīti, kas piedalīšanos darīja interesantāku un aizraujošāku. Trasē nācās pievarēt pārbaudījumiem bagātu posmu gar Vidvides upi un doties cauri spocīgajam Aizvīķu parkam. Sacensību laikā bija iespēja uzzināt vairāk par Aizvīķiem, piemēram, kur kādreiz atradās Eža dzirnavas, kur - Dāmas pilskalns, varējām veldzēties pie Vidvides upes avota, iepazīties ar dažādām leģendām apvītām vietām Aizvīķu parkā un stāstus iegaumēt, lai trases noslēdzošajā kontrolpunktā spētu atbildēt uz jautājumiem.

Šajā gadā dalībnieki trasē veica 7,1 kilometru. Kontrolpunktos komandas sagaidīja to vadītāji un tiesneši, kuri pasākuma ievadā deva zvērestu savos uzdevumos skaitīt, svērt un laiku mērīt pēc vistīrākās sirdsapziņas, taisnīgi un godīgi.

Uzdevumi bija dažādi, tajos nācās komandas biedriem savstarpēji sadarboties, lai tos pēc iespējas ātrāk izpildītu, jo kopvērtējums tika iegūts pēc pavadītā laika kontrolpunktos. Šogad visveiklākie un veiksmīgākie bija komanda „Nakts putni”, kuri guva uzvaru pār pārējām sešām komandām.

Tuvojoties rīta gaismai, visas komandas tika godinātas un arī šogad dalībnieki tika pie īpašajām „Gramzdas Nakts trases” nozīmītēm. Un, kā jau svētku noskaņās, pasākums noslēdzās ar uguņošanu.

Paldies Augustinam Eidejum par ieguldīto darbu un atbalstu, lai šis pasākums veiksmīgi notiktu Aizvīķos un izdotos tā, kā iecerēts, kā arī katram kontrolpunktu vadītājam par brīvprātīgo darbu un pārējiem palīgiem un atbalstītājiem.

Tiksimies arī nākamajā gadā!

Gunta Gruntiņa, Gramzdas kultūras darba organizatore

FOTO

Atpakaļ