Sabiedrība

Aizvadīta Priekules novada zemnieku - uzņēmēju diena

Piektdien, 18. oktobrī Priekules daudzfunkcionālajā sporta hallē notika Priekules novada zemnieku - uzņēmēju diena, kuras organizēšanā iesaistījās Priekules novada administrācija, novada pagastu pārvaldes un SIA „Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs” Priekules novada lauku attīstības konsultants Aleksejs Kačanovs ar Priekules daudzfunkcionālās sporta halles darbinieku atsaucību un atbalstu.

Dienas sākumā no pulksten 9 līdz 14 ikviens uzņēmējs, mājražotājs, ikviena saimniecība vai cilvēks, kas ar kaut ko nodarbojas un piedāvā neatkarīgi no darbības jomas lieluma, formas, juridiskā statusa, varēja parādīt citiem savu aktivitāšu rezultātus izstādē "Priekules novadā piedāvā", kurā produkciju varēja arī iegādāties - paldies visiem dalībniekiem.

Šogad aicinājumam piedalīties atsaucās:

Iespēju izvietot informāciju par uzņēmumu izstādes – pārdošanas laikā, izmantoja uzņēmumi SIA „Kurzemes šindelis” (ražo dabīgu ozolkoka šindeli jumta segumam un sienu apdarei), SIA "Kurzemes Gaļsaimnieks" (gaļas izstrādājumi), zemnieku saimniecība „Sudrabkalni” (puķu, augu un dārzeņu audzēšana, biškopība un apstādījumu plānošana, veidošana), zemnieku saimniecība „Padambji” (āboli), Ivars Kāpiņš (velosipēdu remonts un apkope),  Ilze Zeiburliņa (sniedz drēbnieka pakalpojumus), Iveta Punga (medus), Ainars Mednis (medus un ziedputekšņi) un veikals "Ziedu namiņš".

No pulksten 10 līdz 13 uzņēmējiem notika informatīvais seminārs, kurā Priekules novada domes Attīstības plānošanas nodaļas vadītājs Modris Baumanis vadīja prezentāciju par Priekules novadu un attīstību „Priekules novads šodien un rīt”. VšĮ „Skuodo informacijos centras” vadītāja Gražinitė Jokšienė klātesošos informēja par uzņēmējdarbību Skodā (Lietuvā) un sadarbības iespējām. Apspriesti tika arī citi jautājumi, kas saistīti ar uzņēmumu kreditēšanu un jaunu uzņēmumu atspēriena iespējām, par kurām informēja Kaspars Ģirnis, VAS "Latvijas Hipotēku un zemes banka" Liepājas filiāles kredītprojektu vadītājs. Aktīvu diskusiju izraisīja SIA “Latvijas Konsultāciju un izglītības centra” Liepājas konsultāciju biroja speciālistes Elitas Kārklas sniegtā informācija par jauno plānošanas periodu uzņēmējiem un lauksaimniekiem.

Ilgonis Šteins informēja par novada Uzņēmēju kluba „UK-5” izveidošanu un tā mērķiem, kā arī aicināja uz kopīgu sadarbību novada attīstībai.

Noslēgumā savu Priekules novada uzņēmēja veiksmes stāstu izstāstīja – Aksana Jansone, SIA „Kurzemes Gaļsaimnieks” valdes priekšsēdētāja. Viņa aicināja ikvienam pastāvēt par savu ideju un neapstāties pie pirmajām grūtībām, vienalga, vai tās ir finansiālas vai birokrātiskas.

Priekules novada domes izglītības metodiķe Agrita Purviņa semināra laikā aicināja uzņēmējus un zemniekus izteikt savu viedokli par izglītību Priekules novadā. Savu viedokli var izteikt ikviens, aizpildot novērtējuma anketu (sk. šeit >>) un nosūtot uz e-pastu: agrita.purvina@priekulesnovads.lv.

Dienas noslēgumā Priekules novada pašvaldība 18. oktobra vakarā aicināja visus zemniekus, uzņēmējus un viņu viesus uz balli Bunkas kultūras namā, lai uz mirkli aizmirstu par ikdienas rūpēm un baudītu atpūtu.

Līga Svara, Aleksejs Kačanovs

* FOTO

* Latvijas Televīzijas (Ziņas TV) sižets (sākot ar 12:20 minūti)

* Raksts "Izmanto iespēju sevi parādīt" (Kurzemes vārds, 19.10.2013)

Lai uzņēmēju un zemnieku dienu varētu ieviest kā tradīciju un padarītu to labāku un novada iedzīvotājiem vērtīgāku, ir svarīgs jūsu viedoklis par to - kas patika?, kas nepatika?, kādi varētu būt ieteikumi un ierosinājumi?

Savu vērtējumu varat izteikt šeit >>

Visas atbildes ir anonīmas. PALDIES par atsaucību!