Sabiedrība
Atskats uz projektu “Virgā meklēsim iedvesmu jauniem sapņiem un emocijām”

2015. gadā Priekules novada Virgas pagasta Paplakā tika īstenots biedrības "Zviedru draugu kopa" projekts "Virgā meklēsim iedvesmu jauniem sapņiem un emocijām", kuru atbalstīja Borisa un Ināras Teterevu fonds un Priekules novada pašvaldība. Projekta ietvaros bija iespēja mācīties stikla un zīda apgleznošanu, dekupāžu un apgūt Su Džok terapijas pamatus.
Projekts ir labs sinerģijas piemērs, kur profesionālu pasniedzēju vadībā vienkāršu un sirsnīgu Priekules novada iedzīvotāju rokās dažādi materiāli pārvērtās par atraktīviem, personiskiem un vienkārši skaistiem darbiem.
Sirsnīgi pateicamies pasniedzējām, kas dalījās ar savām zināšanām: Aksanai Lendelei (stikla apgleznošana), Monikai Kaņevskai (dekupāža) un Mārai Kuncītei (zīda apgleznošana), kā arī visiem, kas piedalījās un ļāvās iedvesmai: Adelei Augucēvičai, Allai Zverevai, Daigai Eglei, Evelīnai Hničovai, Inārai Svipstei, Inesei Auzniecei, Ingutai Mellumai, Initai Jansonei, Izabellai Astrauskai, Laurai Bergmanei, Lienei Božai, Lindai Bergmanei, Līgai Svarai, Marekam Bergmanim, Matīsam Kačanovam, Monikai Kaņevskai, Olafam O'Dveijeram, Rasmai Barsei, Rasmai Jansonei, Rutai Balodei, Sarmai Henkei, Sarmītei Eidintai, Svetlanai Gaušai, Veltai Jeroņinai, Vidai Staškienei un Virgīnijai Abartai. Ar īpašu sirsnību un gaišumu atceramies Anitu Klimu, kas traģiski aizgājusi mūžībā, bet kuras darbi atstāj mazu liecību par ļoti īpašu cilvēku.
Projekts noslēdzās ar izstāžu ciklu, kas notika Priekules novada ietvaros - Krotē, Kalētos, Priekulē un Paplakā. Ieejas maksa izstādēs bija ziedojumi Virgas pagasta pirmsskolas bērnu atbalstam. Vēlamies pateikties Krotes iedzīvotājiem par sirds siltumu, par jaukām un mīļām mantiņām, skaistām pasaku grāmatām un siltiem adītu zeķu pārīšiem. Paldies visu pagastu iedzīvotājiem par ziedotajiem naudas līdzekļiem, par kuriem bija iespējams iegādāties audio pasakas, dažādas koka, burtu, ciparu un 3D puzles un konstruktorus, Montessori koka mācību materiālus skaitīšanas mācīšanai, mūzikas instrumentus, masāžas bumbiņas un veramās spēles pirkstiņu veiklībai. Paldies Āgenskalna Mazās Burtiņu skoliņas vadītājai Rūtai Milgrāvei par ļoti noderīgiem DVD un darba burtnīcu burtu apguvei.
Īpaši sirsnīgu paldies par dāvinājumiem, kurus turpmāk varēs izmantot spēlējoties un mācoties, saka bērni Kristers, Keita, Edgars, Markus, Emīlija, Emīls, Sabīne, Elvis, Toms, Kristiāna un audzinātāja Ilze.
Tas ir projekts, kurš, pateicoties fonda un pašvaldības atbalstam, pasniedzēju un dalībnieku iedvesmai, kā arī izstāžu apmeklētājiem, vainagojās ar pašu vērtīgāko - iespēju izzināt pasauli un neviltotu bērnu prieku.

Paldies par atbalstu!
Projekta vadītāja Kristīne Kačanova

FOTO

Pasākumu kalendārs
Aprīlis, 2020
POTCPkSSv
12345
6789101112
131415161719
2021222326
27282930