Sabiedrība

Jaunieši vasarā gūst pirmo darba pieredzi

Līdzīgi kā citviet Latvijā arī Priekules novada skolu jaunieši varēja pieteikties subsidētajām algotajām darba vietām vasarā - pasākumā „Nodarbinātības pasākumi vasaras brīvlaikā personām, kuras iegūst izglītību vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs”       .

Šo iespēju, ko piedāvā Nodarbinātības valsts aģentūra sadarbībā ar Priekules novada pašvaldību, jūlijā un augustā izmantos 28 novada skolēni, kuri strādās dažādās novada pašvaldības iestādēs.

Pasākumā var piedalīties skolēns vecumā no 15 līdz 20 gadiem, kurš mācās vispārizglītojošā, speciālā vai profesionālajā izglītības iestādē.

Priekules novada darba aizsardzības un ugunsdrošības speciāliste Iruta Ziņģe pastāstīja, ka uzsākot darbu darba devējs ar skolēnu noslēdz darba līgumu. Jaunieši tiek iepazīstināti ar ievadinstrukciju par darba drošību, ugunsdrošību, par riskiem, kādi var gadīties veicot darbu, kā rīkoties riska situācijā, par pirmās palīdzības sniegšanu un citiem darba drošības jautājumiem.

Darbi tiek veikti pie darba vadītāja, pārsvarā jaunieši ravē, krāmē malku, krāso un veic citus palīgstrādnieka darbus. Kā atzina paši jaunieši, strādājot vasarā tā ir lieliska iespēja gūt vērtīgu pieredzi, izpratni par profesijām, atbildību pret pienākumiem, kā arī nopelnīt naudu. Darba atalgojums skolēnam, piedaloties NVA programmā ir stingri noteikts, atalgojumam par pilnu nostrādātu darba laiku jābūt vismaz valstī noteiktās minimālās algas apmērā – 370 eiro pirms nodokļu nomaksas.

Inga Dārzniece