Sabiedrība
Līdaku mazuļi papildina Prūšu ūdenskrātuvi

 Ar LAD Zivju fonda atbalstu 17.maija pēcpusdienā  8300 līdaku mazuļu tika ielaisti Prūšu ūdenskrātuvē. Tas varētu nozīmēt, ka nākošajā vasarā makšķerniekiem lomi būs bagātāki un līdaku netrūks. Līdakas ir interesantas zivis, jo bieži veic arī sanitāru funkcijas ūdenskrātuvēs. Kāpēc šogad izvēlējāmies līdakas? Gribējām papildināt vai bagātināt dabīgo līdaku nārstu.

Šajā gadā cenu aptaujā par zivju mazuļu piegādi uzvarēja SIA “K3K” Gaviezes zivjaudzētava, kuras pilnvarotā persona Hardijs Bariss apliecināja, ka paralēli  zandartu audzēšanai, arī līdakas viņa organizācija audzē lielos vairumos un piegādā daudziem dīķiem un ezeriem visā Latvijā. Nākamajā gadā apsveram iespēju, noslēgt ar Gaviezes zivjaudzētavu līgumu par regulāru zivju mazuļu piegādi, jo bez minētajiem plēsējiem arī citu sugu zivis iespējams pavairot.

Zivju svēršanas procedūrā piedalījās Valsts Vides dienesta vecākais inspektors Ģirts Liepiņš un Pārtikas Veterinārā dienesta dienvidkurzemes vecākā inspektore Inta Brence, kas zivju audzētājam izjautāja nianses par dažādu zivju sugu audzēšanas īpatnībām un transportēšanu uz dīķiem un ezeriem.

Zivju mazuļu transportēšanai ir pielāgots speciāls transports - liels konteiners ar skābekļa pievadu, kas nodrošina mazuļu pārvadāšanu arī lielākos attālumos. Speciālais transports piebrauc maksimāli tuvu ūdens virsmai un ar lielu maisu no mucas tiek izcelti līdaku mazuļi, kas kopā ar ūdeni salieti spaiņos. SIA “K3K” pārstāvji palaida mazulīšus savā dzīvē apmēram 20 metrus no krasta.

Paldies LAD Zivju fondam par iespēju piedalīties šajā projektā un iegādāties zivju mazuļus par ES finansējumu un pašvaldībai par līdzfinansējumu līdaku mazuļu iegādei.

Aicinājums makšķerniekiem – pērciet licences gan pie ūdenskrātuves uzrauga uz vietas, zvanot pa tālruni 29377366, gan pagasta pārvaldē un abos SIA “Kings”  Kalētos un Priekulē, jo  tādējādi Jūs atbalstāt zivju resursu papildināšanu, piekļuvi un uzraudzību Prūšu ūdenskrātuvē.

Virgas pagasta pārvaldes vadītāja Daiga Egle

Pasākumu kalendārs
Aprīlis, 2020
POTCPkSSv
12345
6789101112
131415161719
2021222326
27282930