Sabiedrība

Lielā talka – 25.aprīlī visā Latvijā

Lielā Talka šogad norisināsies 25.aprīlī, tajā dalību ir pieteikusi arī Priekules novada pašvaldība. Šī gada Lielās Talkas sauklis ir Raiņa atziņa: „Pastāvēs, kas pārvērtīsies”, tā izvēlēta par godu Aspazijas un Raiņa jubilejas gadam.

Lielās Talkas mērķis nav seku likvidēšana, kas diemžēl notiek šinī dienā, kad tiek vākti atkritumi, bet tās mērķis ir „veikt talku” cilvēku domāšanā, ikdienas paradumos, atbildības, apziņas un attieksmes mainīšanā pret vidi. Tikai mums pašiem mainoties un pārvēršoties ir iespējams pastāvēt un būt.

Tā kā gaisa temperatūra un novērojumi dabā liecina, ka ir iestājies meteoroloģiskais pavasaris, aicinu Priekules novada iestāžu darbiniekus un iedzīvotājus, kuri ir aktīvi, nesavtīgi un darboties griboši, iesaistīties un paveikt ko labu savas pilsētas, pagasta, mājokļa un apkārtējās vides labā. Aicinu negaidīt lielo talku, bet jau tagad sakopt teritoriju ap sevi, lai mūsu novads būtu tīrs un skaists.

Lielā Talka notiks 25.aprīlī no pulksten 9 līdz 15 vienlaicīgi visā Latvijā. Talkas norisi kopumā, tajā skaitā savākto atkritumu izvešanu, administrēs katra novada pārraugs jeb Lielās talkas koordinators, Priekules novadā tas ir Priekules novada pašvaldības izpilddirektors Andris Razma, tālr.29176392.

Lielās talkas koordinatori Priekules novadā:

·       Priekules pilsētā un pagastā  - Edgars Rubezis, tālr.29428641;

·       Bunkas pagastā- Edgars Dargužis , tālr.26539003;

·       Gramzdas pagastā- Dzintars Kudums, tālr.28646114;

·       Kalētu pagastā-   Agrita Driviņa, tālr.29178398;

·       Virgas pagastā-   Vilnis Dragunas, tālr.29150940.

Aicinu iedzīvotājus pieteikt savas talkas norises vietas, lai saņemtu talkas maisus, arī šogad šie maisi būs sarkanā krāsā. Citos maisos atkritumus uz aizvešanu pašvaldības pārstāvji nepieņems un uz poligonu nenogādās.

Savukārt, ja iedzīvotāji paši vēlas organizēt savu talku un kļūt par talkas atbildīgajiem, tad jāiepazīstas ar atbildīgā pienākumiem portālā www.talkas.lv, jāsazinās ar pašvaldības Lielās Talkas koordinatoru, lai saskaņotu talkošanas vietu, un pēc tam jāreģistrē to Talkas mājas lapā sadaļā "Reģistrē savu talku!".

Par lielās talkas norises vietām, ko organizēs pašvaldība, informēsim novada mājas lapā www.priekulesnovads.lv un informācijas stendos.

Priekules novada pašvaldības izpilddirektors Andris Razma