Sabiedrība

Mazie zandarti dzīvos Prūšu ūdenskrātuvē

Ar LAD Zivju fonda atbalstu Prūšu ūdenskrātuve 23.oktobra pēcpusdienā kļuva par 6000 zivīm -  zandartiem bagātāka. Tas nozīmē , ka nākošajā vasarā makšķerniekiem lomi būs bagātāki.

Šajā gadā cenu aptaujā par zivju mazuļu piegādi uzvarēja SIA ‘’K3K’’Gaviezes zivjaudzētava, kuras pilnvarotā persona Hardijs Bariss apliecināja, ka vienvasaras zandarti ir ļoti pieprasīta zivs un ka viņa organizācija tos audzē lielos vairumos un piegādā daudziem dīķiem un ezeriem visā Latvijā. Zivju svēršanas procedūrā piedalījās Valsts Vides dienesta vecākais inspektors Ģirts Liepiņš un Pārtikas Veterinārā dienesta dienvidkurzemes vecākā inspektore Aivita Vītoliņa, kas zivju audzētājam izjautāja dažādas nianses par dažādu zivju sugu  izaudzēšanas īpatnībām un transportēšanu uz dīķiem un ezeriem.

Zivju mazuļu transportēšanai ir pielāgots speciāls transports liels konteiners ar skābekļa pievadu, kas nodrošina mazuļu pārvadāšanu arī lielākos attālumos. Mūsu brauciens bia īss – tikai 20 minūtes, līdz mūsu zivju transporta un pavadošo transportu ekipāžas piebrauca Prūšu ūdenskrātuves teritorijai , kur mūs sagaidīja ūdenskrātuves uzraugs Alīda Putere, kas bija iepriecināta par dāsno ‘’pievedumu’’. Speciālais transports piebrauca maksimāli tuvu ūdensvirsmai un tad ar lielu ātrumu pašteces ceļā visi 6000 zivju aizspurdza lielajā ūdenī.

Paldies LAD Zivju fondam par iespēju piedalīties šajā projektā un iegādāties zivju mazuļus par ES finansējumu un protams, liels paldies novada domei par līdzfinansējumu zandartu mazuļu iegādei. Aicinājums makšķerniekiem – pērciet licences gan pie ūdenskrātuves uzrauga uz vietas piezvanot pa  tālruni 29377366, gan pagasta pārvaldē un abos DUS “Kings” Kalētos un Priekulē, jo tādējādi Jūs atbalstāt zivju resursu papildināšanu, piekļuvi un uzraudzību mūsu Prūšu ūdenskrātuvē.

Virgas pagasta pārvaldes vadītāja Daiga Egle