Sabiedrība
Novada SMU iziet pasaulē

 Gan lielu, gan mazu uzņēmēju iespējas atrast jaunus sadarbības partnerus sākas ar lēmumu iziet no savas komforta zonas un ļauties nezināmajam, jo tikai tā var izzināt savu patieso varēšanu un apzināties iespējas, kādas ir mums visapkārt. Šādu pieredzi  guvuši arī Priekules novada jaunieši, kuri ar savu darbību 3. martā devās iepazīstināt Lietuvas, Skodas un Mosēdes, ģimnāziju skolēnus.

Pieredzes apmaiņas braucienā piedalījās četri Priekules novada Skolēnu mācību uzņēmumi (SMU), kas mācās un veido savu uzņēmējdarbību “Junior Achievement Latvija” programmas “Uzņēmējdarbība” ietveros.

Krotes Kronvalda Ata pamatskolas SMU “Skalu puikas” pārstāvji Edgars Voitkēvičs, Rolands Paulauskis, Rolands Eglītis un Sindija Mierture prezentēja sava uzņēmuma veikumu – koka skaliņus, kas paredzēti kamīna vai ugunskura iekurināšanai. Tas ir labs piemērs, kā vienkāršām lietām, bet ar oriģinālu pieeju un pasniegšanas veidu iespējams dod ļoti augstu pievienoto vērtību.

Krotes Kronvalda Ata pamatskolas skolnieces Daniela Amanda Kņūta, Alise Eva Pomerance, Ieva Ikerte un Renārs Eglītis iepazīstināja ar SMU “Jautrie pirkstiņi” darbību un piedāvājumu. Uzņēmums saviem klientiem piedāvā apsveikuma kartiņas, dāvanu aploksnes, kārbiņas šokolādēm, grāmatzīmes un ielūgumus.

Skolēnu mācību uzņēmums “SEMS” darbojas Priekules vidusskolā kopš 2014. gada oktobra, un to vada Elza Līga Strēle un Jekaterina Siļčukova. Uzņēmums piedāvā ērtus un interesanta dizaina dažādu izmēru krēslus, par pamata materiālu ņemot nevajadzīgas riepas, kuras tiek rūpīgi attīrītas, kārtīgi nomazgātas un nolakotas. Priekules vidusskolas SMU “Uzvalciņi” ir salīdzinoši jauns uzņēmums, bet jau drošiem soļiem veido savu piedāvājumu klientiem un meklē attīstības, kā arī sadarbības iespējas. Uzņēmumā aktīvi darbojas Zane Binfelde, Ieva Bērziņa un Sanija Čīče.

Pēc prezentācijām Mosedes ģimnāzijā jauniešiem tika piedāvāta iespēja iepazīt skolas mācību procesu.

Skolēnu mācību uzņēmumu darbība izglītības iestādēs un LLKC veiktā apmācība ir ļoti nozīmīga, jo paver iespējas jauniešiem izzināt uzņēmējdarbības pamatprocesus un ļauties izaicinājumiem.

Liels paldies par ļoti nozīmīgu darbu, kas tiek ieguldīts ikdienā, strādājot ar skolēnu mācību uzņēmumiem, ir jāsaka Krotes Kronvalda Ata pamatskolas skolotājām Dzidrai Šternai un Initai Ozolai, kā arī Priekules vidusskolas skolotājai Guntai Kuzminai.

Šo pieredzes apmaiņas braucienu jauniešiem piedāvāja Skodas informācijas centrs, Priekules novada pašvaldība un Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra Priekules novada lauku attīstības konsultante Irina Gintere.

Visvairāk pārsteidza tas, cik jaunieši bija labi sagatavojušies un pārliecinoši stāstīja par savu ieceri angļu valodā. Tas kārtējo reizi pierādīja to, ka izšķiroša ir vēlme un centība, jo tad kopīga valoda ar sadarbības partneriem un klientiem vienmēr tiks atrasta.

LLKC Liepājas nodaļas uzņēmējdarbības konsultants Aleksejs Kačanovs

FOTO

Pasākumu kalendārs
Aprīlis, 2020
POTCPkSSv
12345
6789101112
131415161719
2021222326
27282930