Sabiedrība

Pārsteidzošā nedēļa kopā ar draugiem no ASV

No 5.līdz 11. augustam Priekulē jau trešo reizi viesojās ciemiņi no Fortmaijersas ASV, ar mērķi kalpot Dievam un cilvēkiem, īpašu uzsvaru liekot uz nodarbībām kopā ar bērniem un jauniešiem, kā arī muzikālām aktivitātēm. Vizīte sakrita ar Priekules Ikara svētku, kā arī 3. Priekules mūzikas festivāla laiku.

Daļa no viesiem piedalījās nometnē Vasaras Bībeles skola, savukārt cita komanda piedalījās Jauniešu un pusaudžu sporta, mūzikas un drāmas dienās, citi vadīja drāmas nodarbības.

Pirms Ikara svētkiem Priekules kultūras namā notika Priekulei dāvāts viesu koncerts. Klātesošos uzrunāja arī viesu liecības par savu dzīvi un paļāvību uz Dievu visos brīžos.

Viesi piedalījās arī Ikara svētku gājienā, būdami tērpti savas valsts karoga krāsās un nesot Amerikas karogu, viņi sveica priekulniekus. Viņi arī ņēma dalību 3. Priekules Mūzikas festivāla koru maratonkoncertā, kā arī uzstājās ekumēniskajā dievkalpojumā hallē, kas bija arī 3. Priekules mūzikas festivāla noslēgums. Amerikāņu ekspresīvā uzstāšanās izraisīja skaļus aplausus. Draugi apmeklēja arī Kalētu Priedienu, arī apmeklēja Priekules baptistu draudzes kalpošanas vietu pagastmājā.

Ar Priekules novada pašvaldības atbalstu Priekules baptistu draudze šajā vasarā organizēja vairākus pasākumus bērniem un jauniešiem - „Paplašini robežas – 2”.

Vasaras Bībeles skola „Piedzīvojumi Ņujorkā” notikano 5.līdz 8.augustam. Jau piektā dienas nometne bērniem šogad pulcēja vairāk nekā 70 bērnu no Priekules un apkārtnes. Īpašu un tēmai atbilstošu to padarīja draugi no ASV, kuri kopā ar bērniem dziedāja dziesmas gan latviešu, gan angļu valodā, darināja rokdarbus, izrādīja leļļu izrādi, kā arī stāstīja Bībeles stāstus. Vēl bērni skatījās īsfilmas, spēlēja dažādas spēles, kā arī gatavoja našķus. Nometni noslēdza sadraudzības pasākums, kurā bērni kopā ar vecākiem dziedāja bērnu sagatavotās dziesmas, kā arī baudīja skaisto laiku sarunās ar nometnes darbiniekiem un viesiem no ASV. Paldies lieliskajai nometnes skolotāju, audzinātāju, palīgu, tulku un čaklo kalpotāju komandai.

„Tēvu un dēlu” ekspedīcija ar kanoe laivām no 18.līdz 20.jūlijam jau trešo gadu notika ar mērķi tēviem un saviem dēliem kopā kvalitatīvi pavadīt laiku. Kopā piedalījās 33 dalībnieki, pieveicot 35 km pa Abavas upi. Kādi redzēja, kā mežacūkas nāk dzert upes ūdeni, piedalījāmies “Pasaku meža” trasē, ķērām zivis vakariņām, lēcām Abavā, laidāmies trošu ceļā pāri Abavai, peldējāmies, folijā cepām jaunos kartupelīšus, malku vedām laivā no otra upes krasta. Ekspedīcijā nebija daudz ērtību, bet tas bija tā vērts- tēvi un dēli pieprasa šo ekspedīciju atkārtot atkal un atkal, jo ir vajadzība pēc jauniem piedzīvojumiem un tēvu un dēlu kopīga piedzīvojumiem bagāta laika.

Par palīdzību šo nometņu, kā arī 3.Priekules Mūzikas festivāla organizēšanā un Amerikas viesu uzņemšanā liels paldies Priekules novada pašvaldībai, personīgi Vijai Jablonskai, Gundaram Venenam, Andrim Razmam, Mārtiņam Mikālam, Līgai Svarai, Ingunai Zēģelniecei, Edgaram Rubezim, Oļegam Kaupim, kafejnīcai “Ikars”, multihalles kolektīvam, biedrībai “Pārcēlājs”, Inesei Kudumai, ēdnīcas “Liepu aleja” kolektīvam, Mūzikas un Mākslas skolas kolektīvam, viesu nama “Mūsmājas” saimniekam Zigurdam Barbinam, “Parka namiņa” saimniekiem Modrim un Guntai Baumaņiem, baptistu draudzes aktīvai komandai.

Priekules baptistu draudze