Sabiedrība
Pašvaldības atbalstītie projekti

Ir rudens, drīz pie durvīm klauvēs arī ziema, tuvojas gada nogale un ir pienācis laiks nedaudz paskatīties uz darbiem, ko esam paveikuši šajā gadā. Pašvaldība rūpējas par saviem iedzīvotājiem, neskatoties uz to cik raibi tie ir, bet ar tās rūpēm vien nepietiek. Novadam nepieciešami arī aktīvi un atraktīvi cilvēki, viņu apvienības, kuras spēj uz saviem pleciem iznest zināmu daļu no sabiedrības vajadzību apmierināšanas funkcijām.

Šī gada 2. novembrī beidzās pašvaldības projektu konkursu “Bērnu un jauniešu aktivitātes Priekules novadā 2015. gadā” un “Nevalstisko organizāciju aktivitāšu veicināšana Priekules novadā 2015. gadā” realizācijas pārskatu iesniegšana. Savukārt “Kultūras iniciatīvām Priekules novadā” šie pārskati jāiesniedz vēl līdz 1.decembrim. Neskatoties uz to, varam jau kopumā izklāstīttīt, kas bija šie projektu realizētāji, kādi bija viņu realizētie projekti un kā izdevusies to realizēšana.

Kopumā tika iesniegti 19 projektu pieteikumi no kuriem, pēc izvērtēšanas, tika apstiprināti 16. Kopējais finansējums šo projektu realizācijai ir 12 434.49 eiro, tajā skaitā 7 257.89 eiro pašvaldības līdzfinansējums un 5 176.60 eiro projekta iesniedzēju investīcijas, kuras galvenokārt veidojās veicot ieguldījumu brīvprātīgā darba veidā.

Projektu konkursa “Bērnu un jauniešu aktivitātes Priekules novadā 2015. gadā” ietvaros tika apstiprināti astoņi projektu pieteikumi:

·     “Tava vide esi TU”, projekta vadītāja un iesniedzēja Gunta Gruntiņa, projekta kopējā summa - 648 eiro. Projekta aktivitāšu ietvaros notika sakopšanas talka Gramzdas pagasta Mācītāja parkā, notika koku stādīšana, aizsākot koku alejas izveidi, bērni saņēma informāciju lekcijā un radošajā darbnīcā par savu darbību ietekmi uz vidi un bija iespēja izmēģināt braukt ar “ērmriteņiem”.

·     “Izzināt vēsturi ir gods”, projekta vadītāja un iesniedzēja Gita Spiģere, projekta kopējā summa - 666 eiro. Galvenā aktivitāte bija projekta dalībnieku ekskursija uz Grobiņu, kur iepazinās ar mūsu senču vikingu tā laika ikdienu un dzīvi kopumā.  

·     “Prieks dzīvot Priekulē!”, projekta vadītāja Rigonda Džeriņa un iesniedzējs biedrība “Brīnumpastaliņas”, projekta kopējā summa - 507.10 eiro. Projekta ietvaros tika organizēta sporta pēcpusdiena “Audz stiprs Priekulē” Priekules bērniem un jauniešiem ar ģimenēm un draugiem, kā arī radošā darbnīca “Mēs savai pilsētai”.

·     “Kas ir četri?”, projekta vadītāja Rigonda Džeriņa un iesniedzējs biedrība “Brīnumpastaliņas”, projekta kopējā summa - 804.40 eiro. Projekta ietvaros notika 43 deju studijas “Ķīņķēziņi” dalībnieku un viņu palīgu gatavošanās savam jubilejas koncertam. Un, protams, pati dalība koncertā, priecējot skatītājus ar saviem priekšnesumiem. Lielākais pārsteigums skatītājiem un pašiem dalībniekiem bija “Brīnumskapja” viesmākslinieku koncerts.

·     “Gramzdas mazā olimpiāde 2016”, projekta vadītāja un iesniedzēja Arita Opelte, projekta kopējā summa - 346.20 eiro. Projekta ietvaros notika sacensības dažādos sporta veidos, kurās piedalījās bērni un jaunieši no Gramzdas un citiem novada pagastiem.

·     “Paplašini robežas-3”, projekta vadītāja Zenta Svara un iesniedzējs Priekules baptistu draudze, projekta kopējā summa - 2109 eiro. Projekta ietvaros 30 pusaudži devās ekspedīcijā, kurā guva iemaņas kā izdzīvot ekstremālos apstākļos, mācījās veidot savstarpējās sarunas, kopīgi strādāja un veica labos darbus. 70 bērni piedalījās Vasaras Bībeles Skolā un 30 tēvi un dēli devās ceļojumā, kura laikā mācījās pieņemt viens otru, uzklausīt, izgāja dažādas spēka un izturības pārbaudes.

·     “Dzīvo zaļi”, projekta vadītāja un iesniedzēja Inese Kuduma, projekta kopējā summa 798.15 eiro. Projekta ietvaros notika radošās darbnīcas “Transports”, “Enerģija”, “Atkritumi- Es spēju ietekmēt atkritumu daudzumu uz zemes”, “Mežs- Iepazīsim un kopsim mežu” un ekskursija uz “Liepājas ūdens” ūdens ņemšanas un kanalizācijas ūdeņu attīrīšanas vietu Šķēdē, Liepājas ezeru, vēja parku un biogāzes ražotni Priekulē, kā arī  radošās darbnīcas.

·     “Rullē droši”, projekta vadītāja un iesniedzēja Indra Ļaudobele, projekta kopējā summa - 454.80 eiro. Projekta ietvaros 61 dalībniekam vecumā no 10-25 gadiem bija iespēja mācīties ceļu satiksmes noteikumus un rezultātā 47 dalībnieki ieguva velosipēda vadītāja apliecību.

Projektu konkursam “Kultūras iniciatīvām Priekules novadā” tika apstiprināti trīs projektu pieteikumi:

·     “Ikdienā nezaudēt zvaigznes”, projekta vadītāja Elita Jaunzeme un iesniedzējs biedrība “Kalētu vietējās iniciatīvas grupa”, projekta kopējā summa - 382.50 eiro. Projekta ietvaros notika “Dzejas dienu” pasākums, kas veltīts Raiņa un Aspazijas 150. gadu jubilejai.

·     “Ar dziesmiņu darbu daru”, projekta vadītāja Rigonda Džeriņa un iesniedzējs biedrība “Brīnumpastaliņas”, projekta kopējā summa - 276.95 eiro. Projekta ietvaros notika divi pasākumi - radošā darbnīca “Smilšu bilde”, kurā dalībnieki veidoja krāsainas gleznas ar smilšu aplikācijas metodi, un sportiskā atjautības pēcpusdiena pēc speciālo skolu festivāla “Dziesmiņa”, kurā visi iesaistījās aktīvā un jautrā sportošanā.

·     “Būsim kopā-2!”, projekta vadītāja Zenta Svara un iesniedzējs biedrība “Saspraude”, projekta kopējā summa - 623 eiro. Projekta ietvaros tika organizētas radošās darbnīcas “Ikara” svētku ietvaros un dzejas dienu pasākums.

Projektu konkursa “Nevalstisko organizāciju aktivitāšu veicināšana Priekules novadā 2015. gadā” tika apstiprināti pieci projekta pieteikumi:

·     “Zilais lakatiņš kļūst krāšņāks un bagātāks”, projekta vadītāja Ruta Balode un iesniedzējs biedrība “Zilais lakatiņš”, projekta kopējā summa - 722 eiro. Projekta ietvaros biedrības dalībnieces mācījās jaunas rokdarbnieču metodes.

·     “Radoša un veselīga atpūta pie Prūšu ūdenskrātuves”, projekta vadītāja Ruta Balode un iesniedzējs biedrība “ROB-LANKA”, projekta kopējā summa 725 eiro. Projekta ietvaros tika organizēta nepieradinātās modes skate “Peldkostīmi agrāk un tagad” un nūjotāju diena “Vējš gar ausīm svilpo”.

·     “Ceļojums pasaules radīšanas laikā”, projekta vadītāja Inese Vītoliņa un iesniedzējs NVO “Misija Tadaiķi “Tēva Nams””, projekta kopējā summa - 760.44 eiro.  Projekta ietvaros 25 bērni un jaunieši uzzināja par piecām pasaules radīšanas dienām un atveidoja tās dažādos radošajos darbos.

·     “Māmiņas un bērna labklājībai”, projekta vadītāja Līga Svara un iesniedzējs Priekules baptistu draudze, projekta kopējā summa - 872.45 eiro. Projekta ietvaros topošās un jaunās māmiņas piedalījās nodarbībās par “Bērna zīdīšanu-teorija un prakse”, “Gatavošanās dzemdībām”, “Grūtnieču vingrošana un elpošanas tehnika dzemdībās”, “Bērna un ģimenes vajadzības pirmajā dzīves gadā” un “Bērna attīstība un vajadzības 1-3 gadu vecumā”.

·     “Mainies uz augšu-2”, projekta vadītāja Zenta Svara un iesniedzējs biedrība “Saspraude”, projekta kopējā summa - 2744 eiro. Projekta ietvaros tika organizēta biedrības izstāde “Zviedru Vārtos”, radošās darbnīcas un seminārs, kuru laikā tika apgūtas jaunas iemaņas, biedrības pārstāvi arī devās pieredzes apmaiņas braucienā uz Dobeles un Rundāles novadu.

Paldies visiem šī gada projektu autoriem, iesniedzējiem un palīgiem par ieguldīto darbu un sasniegtajiem rezultātiem, un nezaudēt šo vēlmi darboties arī turpmāk.

Priekules novada pašvaldības Projektu koordinatore Una Ržepicka

Pasākumu kalendārs
Aprīlis, 2020
POTCPkSSv
12345
6789101112
131415161719
2021222326
27282930