Sabiedrība

Priekules novada jaunieši iesaistīti pašu valdībā

Priekules novada pašvaldība 30.martā ar Jaunatnes starptautisko programmu aģentūru Jaunatnes politikas valsts programmas 2015.gadam 1.sadaļas “Valsts atbalsta nodrošināšana jaunatnes politikas īstenošanai pašvaldībās” 1.3. apakšsadaļas „Atbalsts jauniešu centru darbības nodrošināšanai pašvaldībās ar mērķi īstenot neformālās mācīšanās aktivitātes visiem jauniešiem popularizējot līdzdalību un aktīvu dzīves veidu” ietvaros noslēdza līgumu par projekta „Atbalsta pasākumi Priekules novada jauniešu iesaistīšanai pašu valdībā” (Nr. 4-33/3) īstenošanu.

Projekta mērķis ir atbalsta sniegšana Priekules pilsētas un pagasta jauniešu iniciatīvu centram tādu neformālo mācīšanās aktivitāšu realizēšanā, kas pilnveidotu jauniešu, vecumā no 13 līdz 18 gadiem, personību un jaunieša vispusīgu attīstību garīgi, intelektuāli un emocionāli. Projekta īstenošanai paredzētā summa sastāda EUR 3967.24, kuru pilnā apmērā finansē valsts.

Projekta ietvaros 26. un 27.jūnijā pašvaldība organizēja diennakts nometni, kuras plānošanā un vadīšanā tika iesaistīti arī jaunieši. Abās dienās notika daudz interesantu aktivitāšu, dažādas komandu spēles, un sacensības.

Projekta sākuma dienā jaunieši nometnes vietā ieradās no rīta, kur notika pirmā Jauniešu konsultatīvās padomes sēde, kuras galvenais uzdevums bija izvirzīt padomes sākotnējo sastāvu. Tika izvirzīti jaunieši, kuri ir gana aktīvi un gatavi darboties visā novadā.

Padomes sēdes protokols>>>

Jaunieši tika sadalīti komandās, kurām bija jāizdomā nosaukumus. Vēlāk notika dažādas sporta aktivitātes, piemēram, futbols, volejbols un frīsbijs. Viena no interesantākajām aktivitātēm bija peintbols, kas notika mežā. Dalībnieki devās šaudīties, visiem tas ļoti patika, bet tiem, kuri nevēlējās piedalīties šajā aktivitātē, bija iespēja palikt nometnē un no koka veidot solus. Savukārt vakarā arī viņiem bija iespēja šaut mērķī. Pienākot pirmās dienas vakaram, jaunieši devās nakts trasē, ko bija gatavojuši jaunsargi. Nakts trase visiem patika, un pēdējā komanda finišā atgriezās vēlu naktī. Tie, kas nedevās nakts trasē, varēja doties izkarsēties pirtī. Notika arī dažādas radošās darbnīcas, kuru ietvaros bija gan skaistumkopšanas studija, gan citas interesantas nodarbības.

Noslēguma dienā nometnes dalībnieki turpināja iesāktās aktivitātes un piedalījās dažādos sporta veidos. Šī bija ūdens diena ar dažādiem uzdevumiem. Jaunieši šļūca pa plēvi, notika arī ūdens kari, kuru rezultāta visi palika slapji, bet, tuvojoties vakaram, sakrāmējām savas mantas un devāmies pie lielā karoga, lai atstātu savu roku nospiedumus uz tā un izrunātu, kas nometnē paticis. Nometnes dalībnieki atzina, ka labprāt piedalītos šādās aktivitātēs arī turpmāk.

Nometne bija izdevusies, un lielākie ieguvumi ir jauni aktīvi novada jaunieši, esam kļuvuši saliedētāki, kā arī ieguvām praktisku pieredzi pasākumu organizēšanā un vadīšanā.

Nometnes vadītājas asistents Valters Siksna