Sezonas noslēgums rokdarbnīcā SASPRAUDE

Sezonas noslēgums rokdarbnīcā SASPRAUDE

 

 

Priekules novada pašvaldības projekta konkursa Kultūras iniciatīvas Priekules novadā Rokdarbnīcas vasaras trešās sezonas noslēgumā Galvenās ielas Mazajos svētkos pie mums ciemojās “Mazliet elegances” meitenes ar našķiem un neparasta personība - viena no retajām grafoloģēm Latvijā - Anita Millere.
                (Grafologa sertifikāts iegūts: 2004.gadā Cambridge school of Graphology.
               
Maģistra grāds psiholoģijā iegūts 2009.gadā London Metropolitan University.
               
American Association of Handwriting Analysts (AAHA) sertificētais biedrs.
               
Aktīvi praktizē grafoloģiju (rokraksta analīze, rokraksta ekspertīze, grafoterapija, grafoanalītika).
               
Veiksmīga sadarbība ar Lielbritānijas grafologu asociāciju, savstarpējā pieredzes apmaiņa ar Krievijas un Vācijas praktizējošiem grafologiem.
Vada meistarklases, seminārus, kursus un lekcijas, kā arī tiek sniedz individuālas konsultācijas)

Pēc rokraksta iespējams noteikt personības iezīmes, spriest par cilvēka psiholoģisko tēlu. Izprast viņa noskaņojumu un talantus, komunikācijas spējas un pat seksuālās noslieces, kā arī vēl daudz ko citu. Tomēr pilnīgi visu grafoloģija nespēj – analizējot rokrakstu, nevar noskaidrot cilvēka vecumu, dzimumu, ādas krāsu vai reliģisko piederību, tāpat to, vai rakstīts ar labo vai kreiso roku. Anita stāstīja par pieredzi kriminālistikā, analizējot rokrakstus, dzirdējām daudz kuriozus notikumus.

Interesanti, ka ar nodomu mainīt rokrakstu nav iespējams. Īpaši pacenšoties, tas var izdoties, bet rakstot steigā un koncentrējoties uz domu, agrākās iezīmes atgriezīsies.

Divu vienādu rokrakstu nav. Tie var būt līdzīgi, bet nekad nav identiski. Nianses atšķirsies –  citādāka izmēra atstarpes starp burtiem un punktiem, kaut kur vilkts īsāks vai garāks loks, bet citur – burta stūris nedaudz asāks.

Uzzinājām arī, ka paraksts ir kā cilvēka vizītkarte, ko pasniedzam iepazīstoties. Tajā sevi parādām tādu, kādu vēlamies, lai mūs redz apkārtējie. Tieši tāpēc daudziem cilvēkiem paraksts ir atšķirīgs no rokraksta – tā ir neapzināta vēlme slēpt vai izcelt kādas savas rakstura īpašības.

Pārsteidzoši, ka katram, kas vēlējās, pēc uzrakstītiem diviem vārdiem, grafoloģe kā no grāmatas nolasīja rakstura nianses. Bija daudz jautājumu, daudz atbilžu – ļoti interesants vakars. Iespējams, ka nākošajā gadā tepat Liepājā tiks organizēti grafoloģijas kursi.

 “Saspraudes” vārdā - Zenta

FOTO GALERIJA

 

 

 

Atpakaļ