Sabiedrība

Šķirosim!

 

 9. un 10.maijā atkritumu apsaimniekotājs SIA „Vides pakalpojumu grupa” uzstādīs atkritumu šķirošanas konteinerus deviņās vietās Priekules novadā:

Priekule:

·        Liepājas iela 13A (Liepājas ielas mikrorajons);

·        Dārza iela 18 (iekšpagalmā);

·        Pie daudzdzīvokļu mājas Uzvaras ielā 2, aiz Zviedru vārtiem;

·        Tirgoņu iela 5 (tirgus laukumā);

·        Pie daudzdzīvokļu mājas Dzirnavu ielā 4.

Bunkas pagasts:

·        Bunkas ciems, pie daudzdzīvokļu mājas "Lāčplēši".

Gramzdas pagasts:

·        Gramzda, Miera iela 4.

Virgas pagasts:

·        Paplaka, „Purenes”.

Kalētu pagasts:

·        Kalēti, Liepu aleja 2 (pie Kalētu pamatskolas).

 

Veiksmīgi uzsākot atkritumu šķirošanu novadā līdz 10.jūnijam šķiroto atkritumu konteinerus uzstādīs arī:

Priekules pagasts:

·        Kalnenieki, Nākotnes iela 8;

·        Mazgramzda, Celtnieku ielas galā.

Bunkas pagasts:

·        Krotes ciems, pie Krotes pamatskolas;

·        Tadaiķu ciems, Saules iela 10.

Gramzdas pagasts:

·        Aizvīķi „Pagastnams”.

Virgas pagasts:

·        Virga, pie tradīciju nama;

·        Purmsāti, „Purmsātu centra grantsbedres”.

Kalētu pagasts:

·        Ozolu ciems, „Ceļmalas”.

 

Atkritumu šķirošanas pakalpojums tiek sniegts bez maksas, tādēļ aicinām šķirošanas konteineros neievietot sadzīves atkritumus, pretējā gadījumā pakalpojums būs jāpārtrac.

Noteikumi, kuri jāievēro šķirojot atkritumus:

Plastmasai paredzētajā šķirošanas konteinerā drīkst mest tikai tīru iepakojumu bez pārtikas produktu atliekām. Konteinerā var mest PET dzērienu pudeles, šampūna un citu higiēnas produktu cietās plastmasas (HDPE) iepakojumu. Pirms izmešanas PET pudeles jāsaplacina, lai tās aizņemtu mazāk vietas. Konteinerā nedrīkst mest vienreizējās lietošanas traukus, krējuma un jogurta trauciņus, olu, sadzīves ķīmijas un līmes plastmasas iepakojumu, mazos, čaukstošos plastmasas maisiņus, putuplastu, plastmasas rotaļlietas. Pārstrādei nav derīgas arī tādas PET pudeles, kurās uzglabāta eļļa, etiķis vai sadzīves ķīmija, jo šīs vielas traucē pārstrādes procesu.

Stiklam paredzētajā šķirošanas konteinerā jāmet tīras stikla burkas un pudeles bez pārtikas produktu atliekām. Nav nepieciešams iepakojumu mazgāt ar trauku mazgāšanas līdzekli, pietiks, ja to rūpīgi izskalos ar ūdeni. Stikla pudeles un burkas var būt ar etiķetēm un alumīnija foliju, jo pārstrādes procesā tās tiks atdalītas. Stiklam paredzētajā konteinerā nedrīkst mest porcelāna un stikla traukus, spoguļus, logu stiklu, spuldzes, balzama keramikas pudeles.

Papīram paredzētajā šķirošanas konteinerā drīkst mest izjauktas vai saplacinātas kartona kastes, brokastu pārslu, cepumu, kurpju kastes, avīzes, žurnālus, grāmatas un biroja papīru.

Šajos konteineros nevajadzētu mest piena un sulu pakas, līmpapīru, papīra olu iepakojumu, kartona iepakojumu ar pārtikas produktu atliekām, fotopapīru, papīra vienreizējās lietošanas traukus, kā arī laminētus papīrus un reklāmas materiālus. Papīra konteinera saturu iespējams sabojāt ļoti ātri, tādēļ nekad tajā nevajadzētu mest slapju vai ar pārtikas produktu atliekām sabojātu iepakojumu.

Sekojiet informācijai uzlīmēs un šķirošanas instrukcijās.

SIA  "Vides pakalpojumu grupa" informācija par atkritumu šķirošanu

Andris Razma, novada izpilddirektors

Atpakaļ