Sports

Augusts labu sportisko rezultātu mēnesis

               No 23. līdz 25.augustam Kocēnu novadā notika Latvijas Nacionālais čempionāts pajūgu braukšanā. “Kanu Atvaru” pārstāvēja 3 dalībnieki un patīkami, ka visi atgriezās mājās ar Nacionālā čempiona tituliem. Katrs no viņiem startēja savā kategorijā un izpildīja kritērijus kvalifikācijas iegūšanai: Dzintra Blūma ar zirgiem Ricca un Ragacca zirgu divjūgu klasē, Renāte Spirģe ar Brenci poniju  vienjūgu klasē (jāatzīmē, ka Renāte mēneša sākumā startēja CAI 2* sacensībās Igaunijā un sekmīgi izpildīja otro starptautiskā pajūgu braucēja kategorijai nepieciešamo kvalifikāciju). Tagad Latvijā šāda līmeņa braucēji jau ir 7 un 2 no tiem mūsu biedrības pārstāvji.

Ja Renātei un Dzintrai, lai iegūtu Nacionālā čempiona titulu bija jāizpilda kritēriji, jo viņas savās klasēs bija  vienīgās braucējas šādā līmenī, tad Loretai Aleksejevai cīņa par titulu jauno braucēju konkurencē izvērtās dramatiski. Pēc pirmās dienas vadībā bija rīdzeniece un šķita, ka tā arī paliks. Loretas zirgs ir nepieredzējis, tāpēc otrā dienā maratonu veicām piesardzīgi un savu iespēju robežās. Taču konkurentes treneris savai audzēknei bija izvēlējies taktiku braukt maratonu maksimālā ātrumā, kā rezultātā ekipāža apgāzās un no turpmākās cīņas par čempiona titulu izstājās. Taču ar to nekas nebeidzās, jo trešajā dienā konusu maršrutā Loretas zirgs sabijās no laukumā novietotajiem karogiem un visiem klātesošajiem sagādāja nepatīkamus brīžus mēģinot nekontrolēti uzauļot, sabojāja aizjūgu un radīja neprecedenta situācijas risināšanu tiesnešiem. Galvenais, ka Loreta neapjuka un, izbraucot konusa maršrutu līdz galam godam nopelnīja NČ titulu.

Viss ir labi, kas labi beidzas un vēl tikai dažas sacensības septembrī, lai 2019.gada pajūgu braukšanas sezona būtu galā!

FOTO GALERIJA 

 

„KANU ATVARS” Valde

Atpakaļ