Tūrisms
Dalība Berlīnes ITB tūrisma gadatirgū.

      Novada tūrisma organizatore Daiga Egle no 5.līdz 9.martam piedalījās Berlīnē lielākajā tūrisma izstādē Eiropā ‘’Berlīnes ITB tūrisma gadatirgū 2014’’.  Latvijas Nacionālajā tūrisma informācijas stendā Daiga Egle pārstāvēja Liepājas tūrisma informācijas biroju, bet Ventspils biroju pārstāvēja Ērika Klapare. Kopumā tas nebija darbs tikai reklamēt Liepāju un Ventspili, bet viņām abām tika uzticēts pārstāvēt visu Kurzemi, pilsētas, novadus, pašvaldības.

Berlīnes ITB izstāde izceļas ar to, ka tas ir lielākais Eiropas tūrisma forums un tās apmēri ir milzīgi  -  28 halles un to ik gadus nedēļas garumā apmeklē vairāk kā 150 tūkstoši interesentu. Pirmās četras bija tūrisma profesionāļu dienas, ka vienas valsts tūrisma vadības, operatoru, viesnīcu ķēdes iet viena pie otras un apmainās ar jaunāko informāciju, kā arī saplāno maršrutus, vienojas par izmaksām utt. Sestdiena un svētdiena bija tūristu dienas, kad Vācijas vietējiem iedzīvotājiem bija iespēja iepazīties ar jaunāko informāciju un izvēlēties ceļojumus jaunajai tūrisma sezonai. Vācieši  ir lieli ceļotāji  - viens otrs stāstīja, ka ceļot varot atļauties divas, pat trīs reizes gadā.  Tāpēc par Baltijas valstīm viņi daudzi zināja, jo bija jau ceļojuši. Daudz stāstījām ne tikai par Latviju, bet par Lietuvu un Igauniju, kuru stendi mums atradās blakus. Mūsu uzdevums bija vairāk  stāstīt par Rietumlatviju -  Kurzemi.

6.martā notika Baltijas valstu preses konference, kurā bija ieradušies ap 100 žurnālistu ar intriģējošiem jautājumiem par Rīgu – Eiropas kultūras galvaspilsētu, bija ieradies arī AIR Baltic preses sekretārs Jānis Vanags, kas informēja par lidojumu pielāgošanu nokļūšanai uz Rīgu, lielajiem vasaras pasākumiem.

      Vācijas brauciens bija bagāts ar iespaidiem un sevišķi pārdomām par to, cik mēs Priekulē varbūt esam maziņi un lielajai Eiropai nezināmi, jo neatrodamies ne Ventspilī, ne Kuldīgā, ne Liepājā, bet kādas mums ir iespējas kļūt atpazīstamiem ar savu informāciju, tās pasniegšanas veidu un daudziem citiem mārketinga paņēmieniem, kas mums cītīgi jāmācās. Gadatirgus noslēgumā igauņu kolēģi mums atnesa jauno EIRO VELO 2013 gadā iznākušo Eiropas velomaršrutu karti, kur veloceliņi sākas Norvēģijas ziemeļos un aizved līdz Itālijas dienvidiem. Un cik liels bija mūsu pārsteigums, ka Latvijā velomaršruts gar Baltijas jūras malu mūs ieved iekšzemē Kuldīgas pusē un iegriežas Grobiņas un Priekules novados!  Lai mums izdodas.

BILŽU GALERIJA

Pasākumu kalendārs