Tūrisms

Dzintara muzejs top , jo skaistāks!

 5.jūnijā Priekules novada „Muzeju nakts” Dzintara izstāžu veidotāji devās pelnītā ceļojumā uz Palangu, lai skatītu lietuviešu kultūras pērli – Dzintara muzeju. Atgādinu, ka Muzeju nakts ietvaros tika veidotas novada iedzīvotāju dzintara izstādes Virgas, Krotes senlietu krātuvēs un Priekules, Gramzdas bibliotēkās kā arī Kalētu konferenču zālē un Purmsātu brīvā laika centrā.

Kopā izstādēs tika izvietoti 72 novadnieku dzintari – gabaliņi, gleznas, rotas, krelles un citi izstrādājumi. Visbagātākās kolekcijas izstādīja virdzeniece Ilga Egle - 15 vienības un kalētniece Lilita Garoza, kas Muzeju nakts pasākumā viena vien galdu noklāja ar dzintara rotaslietām. Pateicībā par aktivitāti veidot Dzintara izstādes visi tika aicināti uz Lietuvu. Ekskursijā piedalījās 37 dzintaru īpašnieki.

Izbraucām no Krotes un tālāk pa ciemiem vien līdz Kalētiem salasījām visus brauciena dalībniekus. Ieradāmies Palangā - grāfu Tiškeviču rezidencē, kurā jau no 1963.gada izvietots Dzintara muzejs. Muzejā ir liela dzintara kolekcija – aptuveni  4500 vienības, kas visu laiku tika izvietotas 15 pils zālēs. Šobrīd viss ēkas otrais stāvs tiek restaurēts ar ES fondu atbalstu, tāpēc 5.jūnijā bija iespēja skatīt pamatekspozīciju, kas uz remonta laiku ir izvietota pirmā stāva četrās telpās. Pasakains skats izveidots pils apkārtnē- labiekārtoti celiņi, rododendru un citu krāšnumaugu stādījumi, sevišķi retu koku stādījumi – viss kopā šo vietu veido prestižu un īpašu.

Ekskursijas turpinājumā devāmies apskatīt Palngas lepnumu- Katoļu baznīcu, ko ne reizi vien ir apmeklējis Vatikāna galva – Jānis Pāvils ll. Jona Basanavičus gatve ved līdz pašai jūrai, kuras galā vēl 0.5 km jūrā iestiepjas Palangas mols, kas veido brīnišķīgas ainavas uz jūras fona. Laiks bija patīkams un divu stundu pastaiga ar dažādu objektu apskati sagādāja lielus pārsteigumus - cik Palanga ir sakopta, cik veiksmīgi izveidota veloceliņu un gājēju ielas infrastruktūra. Basanavičus gatve bija rosības, dažādu suvenīru, ēdināšanas piedāvājumu pilna -  ar ielu muzikantiem,klauniem, fotogrāfiem, gleznotājiem, kas Palangas pilsētai veido labāko vizītkarti, lai uzrunātu gan vietējos, gan pilsētas viesus. Birutes kalns, ūdensskulptūra - Jurāte un Kastītis mūsdienīgā veidā stāsta un simbolizē Palangas apkārtnes vissenākos notikumus.

Ekskursija noslēdzās ar pusdienām  lietuviešu krodziņā „Pie Jozas”, kur iepazināmies ar aktīvās atpūtas piedāvājumu, skulptūru parku un mini zoodārzu, kas veidots par prieku  pašiem mazākajiem.

Paldies visiem, kas piedalījās ekskursijā un atliek vien novēlēt -  nenolikt brīnišķīgās dzintara rotas atpakaļ dārglietu lādītēs, bet ar tām arī ikdienā rotāties,  lai jūras zeltu vēl vairāk novērtētu un par to priecātos!Lai mums jauki un brīnišķīgi ceļojumi  vasarā!

Daiga Egle, Novada tūrisma un kultūras aktivitāšu organizatore

 

FOTO

Atpakaļ